12.59

Petek, 13. 8. 2010, 12.59

Nemki premočni za Fabjanovi

Uroš Iskra

Sestri Fabjan sta na evropskem prvenstvu v Berlinu klonili v osmini finala. Previsoka ovira za njiju je bila nemška naveza Köhler-Sude, ki je slavila z 21:19 in 21:16.

Mladi Dolenjki sta v osmini finala odigrali z domačinkama Jano Köhler in Julio Sude, ki sta bili le mesto višje postavljeni na tem turnirju. Kot izenačenost na lestvici rangiranosti, je bil izenačen tudi prvi niz. Po vodstvu naših predstavnic z 8:7 je sledil niz Nemk, ki sta povedli za tri točke. Sestrama Fabjan ni preostalo drugega, kot da zahtevata odmor, da nekoliko strneta vrste. Po 'pavzi' sta se Dolenjki vrnili v igro in poravnali izid na 12:12, nakar sta se dvojici veš čas izmenjavali v vodstvu. Izid je bil nazadnje poravnan na 18 točki, potem pa je naveza Köhler-Sude dosegla dve točki zapored in prvi niz je romal na veselje številnih nemških navijačev v roke domačink.

Izenačenost se je nadaljevala tudi na začetku drugega niza. Občutnejše vodstvo sta si Nemki zagotovili po seriji 4:0 - na semaforju se je izpisal rezultat 12:8. Ta serija je, kot se je izkazalo na koncu, spodrezala krila sestrama in Nemki sta prednost le še povečali. Izid je bil že 17:10 v korist domačink. Eriki in Simoni na koncu, kaj več kot le nekoliko ublažili poraz, ni uspelo(21:16).