7 let, 12 mesecev

Sobota, 21. 5. 2011, 17.53

Naši v kvalifikacijah pokazali dobro formo

Boštjan Boh

V Tacnu so med slalomisti potekale kvalifikacije za ICF točke. V močni mednarodni tekmi, ki šteje tudi za izbirno tekmo v reprezentanco, so se naši odlično odrezali.

Med kajakaši se je med našimi po pričakovanjih najbolje odrezal Peter Kauzer, ki je zasedel 2. mesto in tako zaostal le za Italijanom Danielem Molmentijem, ki je lani v Tacnu osvojil naslov svetovnega prvaka. Mladi kajakaš Simon Brus je presenetljivo zasedel 3. mesto in nakazal, da bo pošteno mešal "štrene" za uvrstitev v reprezentanco. Jure Meglič je bil četrti, Dejan Kralj pa je zasedel 6. mesto.

Med kanuisti se je na drugo mesto zavihtel Benjamin Savšek, ki je dobri dve sekundi zaostal za francoskim tekmovalcem Martinom Thomasom. Naslednji naš najboljši je bil Jure Lenarčič, ki je zasedel 4. mesto, dve mesti za njim pa se je uvrstil najstarejši med slovenskimi kanuisti Simon Hočevar. Na 7. in 8 mesto sta priveslala Anže Berčič in Blaž Cof, ki je nedavno na EP v Kraljevu v spustu osvojil bronasto medaljo.

Med dvojci sta najhitreje s progo opravila Čeha Jaroslav Volf in Ondrej Stepanek, takoj za njima sta se uvrstila naša najboljša Luka Božič in Sašo Taljat, dobro pa sta s progo opravila izkušena mačka Simon Hočevar in Dejan Kralj, ki sta zasedla 4. mesto, Luka Slapšak in Urban Jarc sta bila 8.

Med dekleti je v kvalifikacijah z dokaj velikim naskokom najbolje progo odpeljala Avstrijka Corinna Kuhnle. Naše kajakašice pa so se razvrstile od 5. do 8. mesta. Peta je bila Urša Kragelj, ki ima poleg Kauzerja in Megliča že zagotovljeno mesto v reprezentanci, šesta je bila Ljubljančanka Eva Terčelj, sedmo mesto pa si je priveslala Nina Mozetič.

V nedeljo se začne vse znova. Po sobotnih rezultatih lahko v nedeljo od naših tekmovalcev pričakujemo napad na sam vrh. Najprej jih čaka ob 11. uri polfinale ob 15. uri pa finalna vožnja.