1. 3. 2008,
18.35

Sobota, 1. 3. 2008, 18.35

Na Bledu zmago slavil Svešnikov

Zmagovalec jubilejnega, 25. šahovskega turnirja na Bledu, ki je potekal od 23. februarja do 1. marca, je s sedmimi osvojenimi točkami latvijski velemojster Jevgenij Svešnikov.

Velik uspeh je z drugim mestom dosegel slovenski šahist Matej Šebenik, ki je obenem dosegel tudi prvi bal za naziv velemojstra.

Tudi tretje mesto je po zaslugi še ne 20-letnega Luke Leniča, nekdanjega svetovnega prvaka v mladinski konkurenci, ostalo v Sloveniji. Četrti je bil velemojster iz Črne gore Milan Draško, peto mesto pa je osvojil še en slovenski šahist, Marko Tratar. Od drugega do petega mesta so tekmovalci v devetih krogih zbrali le pol točke manj od zmagovalca, še pol točke manj pa sta na šestem oziroma sedmem mestu osvojila izkušeni Ukrajinec Oleg Romanišin in slovenski velemojster Duško Pavasovič, ki je pred turnirjem veljal za prvega favorita.

Najboljša udeleženka turnirja je bila s 14. mestom Marija Mozičuk iz Ukrajine, sicer sestra slovenske reprezentantke Ane Mozičuk.