23. 3. 2008,
21.13

Nedelja, 23. 3. 2008, 21.13

Moštvu Tomija Šmuca evropski pokal

Odbojkarji Modene so zmagovalci pokala challenge. V finalu štirih najboljših moštev v poljskem Rzeszowu so s 3:1 (-23, 18, 16, 19) premagali Lokomotivo Izumrud iz Jekaterinburga.

Tretje mesto so z zmago 3:0 nad domačo Resovio, ki je na poti do zaključnega turnirja izločila Stavbar IGM, osvojili igralci francoskega Stade Potiersa.

Modena, pri kateri je bil najboljši Brazilec Andre Nascimento (22 točk), je tako osvojila svojo 13. evropsko lovoriko, doslej je bila štririkrat evropski prvak, štirikrat je bila najboljša v pokalu CEV, trikrat v pokalu pokalnih prvakov, enkrat pa je dobila evropski superpokal.

Varovanci slavnega Andree Giannija, za katere ni igral slovenski novinec v moštvu Tomislav Šmuc, ki bo nastopal le v državnem prvenstvu, so bili v polfinalu že povsem izgubljeni, saj so proti gostiteljem že zaostajali z 0:2. A za razliko od lanskega finala pokala Top Teams, ko so izgubili proti slovenskemu prvaku Autocommercu (zdajšnji ACH Volley), jim je tokrat uspel preobrat.