13. 12. 2007,
17.28

Četrtek, 13. 12. 2007, 17.28

Mariborski odbojkarji pred izpadom

Odbojkarji IGM Stavbarja so v prvi tekmi tretjega kroga pokala Challenge doma izgubili proti poljski ekipi Asseco Resovia iz Rzeszova z 0:3 (-16, -21, -19).

IGM Stavbar : Asseco Resovia 0:3 (-16, -21, -19)

Dvorana Tabor, gledalcev 100, sodnika: Delikostidis in Panoutsos (oba Grčija).

Stavbar IGM: Pušnik 4, Babič 10, Šmitran 1, Šket 8, Škundrič, Žitnik 2, Polančec, T. Horvat 13, Paljak 1, Zupanc, Abraham, Draksler.

Asseco Resovia: Kusior 4, Kozlowski 2, Mitrović 6, Gabrych 11, Jozefacki, Luka 1, Papke 15, Hernandez 12, Ignaczak.

Le malokdo je pričakoval, da bo poljski klub v prvi tekmi tretjega kroga tekmovanja za evropski pokal Challenge tako gladko premagal mariborskega. Igra je pokazala, da imajo gostje veliko bolj kakovosten igralski kader od gostiteljev. Ti so boljšo igro pokazali le v drugem nizu, pa še tedaj le do rezultata 17:17, v prvem in tretjem pa niso bili dorasli gostom.

Uvodni niz je razkril številne slabosti v igri mariborskih odbojkarjev, ki so igrali nezanesljivo v polju, v bloku in napadu pa jim ni uspevalo prav nič. Poljska ekipa je ves čas vodila in brez težav osvojila niz.

Drugi niz je mineval v izenačeni igri, v kateri so imeli gostitelji do rezultata 17:17 nekajkrat prednost dveh ali treh točk, ko pa so napočile odločilne minute, je bilo njihovega navdiha konec in poljska ekipa je osvojila še drugi niz.

V tretjem nizu so gostitelji povedli z 8:5, toda v nadaljevanju zaigrali zelo slabo. Napake so se vrstile kot po tekočem traku, gostje so si brez večjih težav priigrali občutno prednost in jo z zbrano igro obdržali do konca tekme.