0.17

8 let, 2 meseca

Petek, 24. 10. 2014, 0.17

Mariborčanke in Kamničanke ugnale Avstrijke

Mariborske odbojkarice so v 2. krogu lige MEVZA premagale stare znanke iz Dunaja. Aktualne prvakinje iz Kamnika boljše od Celovčank.

Čeprav so se v kamniški ekipi že skorajda sprijaznili s tem, da v Celovcu še ne bodo mogli računati na Američanko Mekano Barnes, se je v zadnjem trenutku z njeno registracijo le vse uredilo, tako da je Gašper Ribič tekmo proti Celovčankam lahko začel tudi z njo v postavi.

Celovčanke so dobile uvodni niz. Tudi začetek drugega niza je bil v znamenju celovških odbojkaric. Kamničanke so se vrnile v igro in izenačile v nizih. Tretji niz se je začel v znamenju servisov Lane Ščuka; Kamničanke so domačinkam pobegnile za deset točk (14:4) in ta niz mirno pripeljale do konca. Tudi v četrtem nizu je bila pobuda ves čas na strani kamniške ekipe, čeprav so se domačinke približale le na točko zaostanka (15:16). Vendar do preobrata ni prišlo.

Odbojkarice Nove KBM Branika so zmagale tudi v 2. krogu srednjeevropske lige. Tokrat so gladko ugnale dolgoletne tekmice, odbojkarice Post Schwchata, še posebej pa so bile razigrane v drugem nizu, ko so ponižale ekipo gostiteljic.

"Z izjemo prvega niza sem z igro naših odbojkaric zadovoljen. Seveda lahko igrajo še boljše, toda napake so sestavni del igre. Do prihodnjih tekem bomo na treningih skušali odpraviti pomanjkljivosti in verjamem, da bodo naše predstave še boljše," je povedal trener Nove KBM Branika Bruno Najdič.