19.22

Četrtek, 31. 1. 2008, 19.22

Maja Vidmar in Klemen Bečan znova najboljša

Komisija za športno plezanje pri Planinski zvezi Slovenije (PZS) je izbrala najboljša slovenska športna plezalca za leto 2007.

To sta tako kot leto poprej postala Maja Vidmar pri dekletih in Klemen Bečan pri fantih. Najboljši slovenski športni plezalci in plezalke so priznanja prejeli iz rok predsednika Planinske zveze Slovenije Francija Ekarja.

Maja Vidmar je lani v slovenskem športnem plezanju postavila nov mejnik, saj je osvojila naslov skupne zmagovalke svetovnega pokala v težavnosti. Poleg tega je Vidmarjeva osvojila še bronasto kolajno na svetovnem prvenstvu, prepričala pa je tudi športno novinarsko javnost, saj si je prislužila drugo mesto v glasovanju za športnico leta Slovenije.

Bečan najbolj prepričljiv

V moškem delu je Komisijo za športno plezanje najbolj prepričal Klemen Bečan, ki si je priboril finalni nastop v svetovnem pokalu v Kranju, na koncu pa osvojil sedmo mesto, ter skupno 19. med 99 tekmovalci s točkami svetovnega pokala. Dokazal se je tudi s četrtim mestom na največjem mastru v Serre Chevalierju.

"Naši plezalci so lani poskrbeli za nove mejnike. Po letu 2001, ko je Martina Čufar postala svetovna prvakinja, smo leta 2007 kar dvakrat slavili skupni zmagi v težavnostnem plezanju in kombinaciji. Vidmarjeva je bila bronasta na SP, 41-krat so se naši plezalci uvrstili med najboljših deset, kar 19-krat na stopničke, poleg tega pa so v svetovnem pokalu osvojili še osem posamičnih zmag. Mislim, da je za nami odlično leto," je na podelitvi dejal predsednik komisije Tomo Česen.