Sobota, 23. 1. 2016, 21.48
8 let, 8 mesecev
Leto 2015 najbolj zaznamovali Bertoncelj, Belakova in Kratochwillova
V absolutnih kategorijah so to postali Sašo Bertoncelj (Narodni dom) in Teja Belak (Zelena jama) v športni gimnastiki in Špela Kratochwill (Narodni dom) v ritmični gimnastiki. Še enkrat so se poslovili od Mitje Petkovška, ki je v letu 2015 končal kariero. Bertoncelj je na evropskem in svetovnem prvenstvu ostal izven finala, naziv pa si je prislužil z zmago na premiernih evropskih igrah v Bakuju - njegovo zlato odličje je bilo prvo in tudi edino slovensko. "Baku. In pika," se je z nasmeškom na leto 2015 ozrl Bertoncelj. Za njim sta v izboru končala Žiga Šilc in Alen Dimic, oba člana Narodnega doma. Trener leta je postal Sebastijan Piletič.
Najboljša v ženski kategoriji med športnimi telovadkami je pričakovano postala Teja Belak, finalistka evropskega prvenstva in zmagovalka svetovnega pokala na preskoku, ki si je na svetovnem prvenstvu v Glasgowu pritelovadila dodatne kvalifikacije za olimpijske igre v Riu de Janeiru. Druga je bila njena klubska kolegica Tjaša Kysselef, tretja pa Saša Golob (GIB Ljubljana Šiška). Trener leta je Andrej Mavrič.
V ritmični gimnastiki je v letu 2015 najbolj prepričala Špela Kratochwill, ki je na državnem prvenstvu osvojila vse, kar se je dalo, na svetovnem prvenstvu pa je pritelovadila dodatne kvalifikacije za OI v Braziliji. Drugo mesto je osvojila Sara Kragulj (Moste), tretjega pa Monija Čebašek (Šiška). Med trenerkami je najboljša Alena Jakubouskaja.
Sodniki leta so postali Enes Hodžić Lederer in Vesna Stare Crnjac, oba za športno gimnastiko, ter Špela Dragaš za ritmično gimnastiko.
Med športnimi akrobati sta prvo mesto osvojila Jaka Zorec in Katja Zavrl (oba Sokol Bežigrad), na veliki prožni ponjavi sta v letu 2015 najbolj prepričala Jan Ferjančič (Partizan Renče) in Zavrlova.
Na prireditvi so se spomnili na športnike, ki so v letu 2015 končali športno pot. Med temi je slovensko gimnastiko najbolj zaznamoval Mitja Petkovšek, tekmovalno kariero so zaključili še Peter Lampret, Primož Maurič, Miha Šmigoc in Jure Weingerl.
Slovo Petkovška je bilo rdeča nit prireditve. Po ogledu videoposnetka, ki je prikazoval vrhunce in začetke njegove kariere, so mu zbrani namenili stoječi aplavz, sam pa je priznal, da je bil to najbolj čustven dogodek njegovega slovesa. Nekdanji in zdajšnji sotelovadci so z zbranimi delili anekdote, tudi sam pa se je znal pošaliti na svoj račun.
"Bil si nam velik vzor, še vedno si nam. Peljal si nas po pravih poteh," se je starejšemu kolegu zahvalil Šilc, Aljaž Pegan pa mu je dejal: "Ko sem želel nehati, je Mitja začel z dobrimi rezultati. Ti so me vzpodbujali, me gnali naprej. Jaz bi nehal pet, šest let prej, če ne bi bilo tukaj Mitje. Sledil mi je, bil je pred mano, letvico je postavil visoko. Želel sem biti boljši od njega."