1 leto, 2 meseca

Eva Sajko kegljanje

Petek, 5. 10. 2012, 18.06

Lanteks v finalu s subotiškim Pionirjem

Med osmimi slovenskimi klubi je bila v mednarodnih pokalih že po tradiciji najuspešnejša ekipa celjskega Lanteksa, ki se je uspela uvrstiti celo v finale svetovnega pokala.

Celjanke so v polfinalu po hudem boju premagale romunsko ekipo Elektromures iz Targu Muresa in se bodo v soboto pomerile za naslov zmagovalk s kegljačicami subotiškega Pionirja, ki je malce presenetljivo ugnal prve favoritinje iz nemške ekipe iz Bamberga. V moški konkurenci se bosta za dragoceno klubsko lovoriko spoprijeli moštvi madžarskega Szegeda in avstrijskega St.Pöltna, za katerega uspešno keglja tudi Slovenec Marko Mojmir Bortek. Avstrijci so pripravili presenečenje z zmago proti slovaški Podbrezovi, o zmagovalcu pa je odločala razlika v 'setih' (13,5:10,5), saj je bil izid neodločen 4:4.

"Dvoboj z Romunkami je bil zelo zahteven in zanimiv. Dekleta so se morala pošteno potruditi za uvrstitev že v naš sedmi finale v tem mednarodnem tekmovanju. Upamo, da bomo zmogli preskočiti še zadnjo, srbsko oviro in osvojiti dragoceno klubsko lovoriko," je po težki zmagi in pred finalom povedal trener celjskih kegljačic Lado Gobec.

V evropskem pokalu v Apatinu je ekipa cerkniškega Bresta osvojila osmo mesto s 3221 podrtimi keglji, kegljači kranjskega Triglava (3573) so bili deseti. V pokalu NBC v Banja Luki so bile med našimi najuspešnejše kegljačice kamniške Ete (3275), ki so za 37 kegljev zaostale za polfinalom. Adria Ankaran (3162) je končala na devetem mestu. Med moškim je bil Calcit iz Kamnika s 3464 keglji osmi, Sinet iz Hrastnika pa deveti (3458).