20.38

7 let, 12 mesecev

Petek, 1. 4. 2011, 20.38

Klinarjeva že hitra na 200 delfin

Peščica slovenskih plavalcev ta teden nastopa na odprtem prvenstvu Španije v Madridu.

Najboljšo formo je v četrtek potrdila Radovljičanka Anja Klinar, ki je v hudi konkurenci na 200 delfin zasedla peto mesto z zanjo ta čas zelo dobrim dosežkom 2:10,77. Z vrhunskim izidom 2:06,25 in novim španskim rekordom je zmagala Mireria Belmonte Garcia.

Drugi dan tekmovanja je Klinarjeva nastop na 400 mešano zaradi slabega počutja odpovedala. Prvi dan sta solidno formo potrdili tudi triglavnaka Neža Marčun (1:12,54) in ilirijanka Tjaša Vozel (1:12,65), ki sta na 100 prsno zasedli 11. in 12. mesto.

Dobro je na 200 delfin v moški konkurenci nastopil tudi plavalec Gorenjske banke Radovljice Robi Žbogar (2:03,22) in zasedel sedmo mesto, danes je bil na 100 delfin 11. (55,91) in le za mesto zgrešil veliki finale, saj plavalci v Španiji nastopajo na desetih progah.