Nedelja, 9. 10. 2022, 16.00

Ekipno svetovno prvenstvo

Kitajci desetič zapored kralji v namiznem tenisu

Namizni tenis | Foto Vid Ponikvar

Kitajski namiznoteniški igralci so osvojili zlato kolajno na ekipnem svetovnem prvenstvu v domačem Chendgduju. S 3:0 v zmagah so v finalu ugnali Nemčijo ter desetič zapovrstjo in skupno že 22. v zgodovini postali vladarji ekipnega SP.

Kitajcem je prvo točko pričakovano priigral Fan Zhendong, ki je s 3:0 (8, 8, 9) ugnal Benedikta Dudo. Drugi dvoboj je bil malce tesnejši, vseeno pa je izkušeni Ma Long zanesljivo s 3:1 (9, 6, -9, 1) ugnal evropskega prvaka Quija Danga.

Slednji je pred mesecem in pol v finalu EP v Münchnu premagal slovenskega asa Darka Jorgića, ki je s Slovenijo v Chengduju izpadel v osmini finala proti Portugalski. Odločilno tretjo točko je domačinom priigral Wang Chuqin, ki je s 3:0 (7, 8, 4) premagal Kaya Stumperja.

Kitajska izbrana vrsta je tako 22. osvojila zlato, ob tem ima še pet srebrnih in tri bronaste kolajne. Tudi v ženski konkurenci se lahko kitajska zasedba, ta je v sobotnem finalu ugnala Japonsko s 3:0, pohvali z enakim izkupičkom na dosedanjih SP.

Nemci so naskakovali prvi naslov na SP, na koncu pa šestič osvojili srebro, drugič zapovrstjo po prvenstvu v švedskem Halmstadtu pred štirimi leti. Ob tem imajo še dve bronasti kolajni.

Bron sta na letošnjem SP osvojili reprezentanci Južne Koreje in Japonske. Prva je v polfinalu izgubila proti Nemčiji z 2:3, druga pa proti Kitajski s prav tako 2:3.