1. 12. 2009,
22.30

Torek, 1. 12. 2009, 22.30

Kamničanke z mešanimi občutki iz Soluna

Odbojkarice kamniškega Calcita so v prvi tekmi drugega kroga pokala challenge izgubile proti solunskemu Iraklisu z 1:3 (-15, 20, -21, -12). Povratna tekma bo v sredo, 9. decembra ob 20. uri v Kamniku.

Kamničanke se z mešanimi občutki vračajo s svojega prvega pravega evropskega gostovanja. Na gostovanju pri Iraklisu, tretjeuvrščeni ekipi lanskega grškega prvenstva, so v prvem, drugem in vse do končnice tretjega niza odigrale solidno, nato pa popolnoma popustile.

Prvi niz je bil izenačen, česar sicer rezultat ne kaže, saj so gostiteljice počasi nabirale končno prednost. V drugem nizu so Kamničanke zaigrale bolje in ves niz vodile ter izid izenačile na 1:1. Tudi tretji niz so varovanke trenerja Obolnarja začele dobro in celo povedle z 20:16, a nato v strahu pred uspehom igrale v krču ter niz izgubile na 21. točki.

V četrtem setu so bile na parketu le domače, ki so gladko dobile zadnji niz in tekmo. Kljub temu gre v Kamniku pričakovati borbo domačih za vsako točko. Zmaga s 3:0 bi Kamničankam prinesla napredovanje, en izgubljen niz pa zlati set, ki bo odločal o ekipi, ki bo napredovala.