1. 12. 2011,
11.57

Četrtek, 1. 12. 2011, 11.57

Kamničanke boljše od ukrajinskih tekmic

Odbojkarice Calcita Volleyballa so v prvi tekmi 2. kroga pokala challenge v Kamniku premagale ukrajinsko Severodočanko s 3:1 (20, 23, -21, 22).

Gostje iz Ukrajine so na pot v Kamnik odšle z avtobusom že v petek, saj je mesto Severodonetsk, od koder prihajajo na samem vzhodu Ukrajine. Na žalost pa se za domače že uvod na tekmo ni začel najbolje. Trener Kamničank je imel namreč pred dvorano prometno nesrečo, kjer je na srečo trpele le pločevina, že na začetku ogrevanje pa si je gleženj zvila Lea Urbančič, ki tekme nato ni igrala.

Vseeno pa so Kamničanke odlično začele prvi niz, saj so povedle najprej s 6:2 in nato še s 14:7. Calcitovke so nato predvsem z učinkovito igro na mreži niz brez težav dobile. Drugi niz so bolje začele gostje iz Ukrajine, ki so povedle z 11:7 in nato celo s 13:8. Z borbeno igro so se Kamničanke hitro približale na 14:15, pri 18:17 so bile že spredaj, na servis Elmine Handanović pa povedle z 21:17. Gostje so se približale na 24:23, dvome o zmagovalcu drugega dela je razblinila Petra Kramolc.

Začetek tretjega niza je bil izenačen, prvo višje vodstvo pa so si priborile gostje - 16:11. V nadaljevanju so bile gostje boljše in zasluženo osvojile tretji niz. Z dobro igro so nadaljevale v četrtem, povedle so s 5:2. Kamničanke so odgovorile z delnim izidom 6:1. V igro domačih je vstopila tudi mlada Eva Mori, ki je razigrala Tjašo Turnšek in Petro Vrhovnik. V izenačenem nizu so bile v samem zaključku Kamničanke veliko boljše in zasluženo so se veselile mednarodne zmage. V ponedeljek pa jih čaka dolgo potovanje na vzhod Ukrajine, kjer bodo poskušale obraniti prigarano v Kamniku.