1. 10. 2010,
11.42

Petek, 1. 10. 2010, 11.42

Jure Kozjek v finalu, Aleš Borčnik ostal pri bronu

Na EP se je v klasični igri Jure Kozjek z zanesljivo zmago proti Švicarju uvrstil v finale. Žal to ni uspelo Alešu Borčniku v hitrostnem zbijanju, dosegel je tretji izid in osvojil bron.

Polfinalni obračun s Švicarrjem Claudiom Colello je Kozjek začel z nezanesljivim bližanjem in tekmec je takoj osvojil dve točki. Manjše težave so se nadaljevale tudi v drugi menjavi igrišča, a je naš reprezentant še pravočasno 'rešil' balina. Potem, pa se je hitro izboljašal igro in si priigral tri točke za vodstvo s 3:2. V peti menjavi igrišča je 'ekplodiral' s štirimi točkami in tehtnica se je močno preveseila na njegovo stran – 7:2. Minuta odmora na zahtevo švicarskega selektorja je Colleli pomagala, saj je znižal izid na 4:7, pa vseeno kasneje Juretova točka za 8:4 nekaj več kot 25 minut pred koncem igralnega časa. In potem mirna in preudarna igra Kozjeka za uvrstitev v finale in dvoboj za naslov evropskega prvaka danes ob 17.30 uri s Hrvatom Gianfrancom Santorom.

''Zmagal sem prepričljivo in sem vesel finala. Za evropski naslov pa bo treba še izboljšati mojo igro, v kar ne dvomim,'' je v družbi reprezentantov, strokovnega vodstva in navijačev povedal Jure Kozjek po polfinalni zmagi.

Popoldan ob 14.uri bo naša dvojica Davor Janžič in Dejan Tonejc v četrtfinalu igrala z Italijanoma Luko Melignanom in Simoneom Narijem.