Sobota, 26. 2. 2022, 18.23

VN Velike Britanije, Matterley Basin (kvalifikacije)

Gajserju v prvi vožnji sezone zapretil svetovni prvak MX2

2

Tim Gajser Mantova finale | Tim Gajser je v kvalifikacijah za prvo dirko sezone zasedel drugo mesto. | Foto Grega Valančič/Sportida

Tim Gajser je v kvalifikacijah za prvo dirko sezone zasedel drugo mesto.

Motokrosisti z enotedensko zamudo ta konec tedna začenjajo novo sezono svetovnega prvenstva. V uvodnih kvalifikacijah sezone 2022 je bil danes v britanskem Matterley Basinu v elitnem razredu MXGP najboljši Francoz Maxime Renaux, slovenski dirkač Tim Gajser pa je bil takoj za njim na drugem mestu.

Slabo vreme je prejšnji teden preprečilo izvedbo prve dirke svetovnega prvenstva v motokrosu, v britanskem Matterley Basinu bodo tako uvod izpeljali ta konec tedna. To soboto so že izvedli kvalifikacije, kjer so se po koronskih prilagoditvah v zadnjih dveh sezonah vrnili k staremu sistemu sobotnih kvalifikacij in nedeljske dirke.

V elitnem razredu MXGP, kjer začetek sezone sicer zaznamuje tudi odsotnost poškodovanega svetovnega prvaka Jeffreyja Herlingsa, je kvalifikacije dobil lanski svetovni prvak razreda MX2 Maxime Renaux, ki je novinec med elitno konkurenco. S Timon Gajserjem sta se celotne kvalifikacije borila za zmago, nazadnje je bil za sekundo in pol hitrejši Francoz. Na tretjem mestu je končal Švicar Jeremy Seewer, četrti je bil Španec Jorge Prado, peti pa njegov rojak Ruben Fernandez.

Namesto Nizozemca Herlingsa bo v tovarniški ekipi KTM na prvih dveh postajah sezone vozil Francoz Mathys Boisrame, ki pa je danes padel in kvalifikacije končal predčasno na zadnjem mestu.

V razredu MX2 je slovenski predstavnik Jan Pancar – letos v karavani nastopa s svojo lastno ekipo – prve kvalifikacije nove sezone končal na 19. mestu. Najhitrejši so bili Nemec Simon Längenfelder, Francoz Tom Vialle in Belgijec Jago Geerts.

V nedeljo bo prva vožnja v razredu MXGP ob 14. uri, druga ob 17., v MX2 pa bodo dirkači nastopi ob 13. in 16. uri.