Sobota, 15. 9. 2018, 18.35

Elitni razred MXGP, SP v Assnu (kvalifikacije)

Petouvrščeni Gajser še v igri za stopničke

Tim Gajser | Foto HRC

Slovenski motokrosist Tim Gajser je današnje kvalifikacije pred nedeljsko dirko svetovnega prvenstva v Assnu, predzadnjo postajo letošnje sezone, končal na petem mestu. Najboljše izhodišče si je v elitnem razredu MXGP privozil vodilni v skupnem seštevku Nizozemec Jeffrey Herlings.

Med prvim favoritom za zmago in tudi za naslov prvaka - na domači dirki namreč za končno slavje v sezoni 2018 potrebuje le še štiri točke - in Timom Gajserjem so kvalifikacije končali še drugi v SP Italijan Antonio Cairoli, še en domačin Glenn Coldenhoff ter Britanec Max Anstie.

Gajser je v SP za zdaj četrti, še vedno pa ima možnosti za končno tretje mesto. Clement Desalle ima namreč pred njim 28 točk prednosti, danes je Francoz kvalifikacije končal mesto za najboljšim slovenskim dirkačem.

Tim Gajser
Sportal Gajser v boj za skupno tretje mesto

Dirka kategorije MXGP bo na sporedu v nedeljo, prva vožnja bo ob 14.15, druga pa ob 17.10.