16.01

MotoGP VN Italije

Petek, 31. 5. 2013, 16.01

Marquez ušel hudim poškodbam, Lorenzo 34 tisočink pred Rossijem

Na drugem prostem treningu MotoGP za VN Italije, na katerem se je Marc Marquez za las izognil trčenju z betonskim zidom, je Yamaha pobrala trojno zmago.

Lorenzo in Rossi, ki sta na prvem treningu na mokri podlagi še tipala teren in očitno vozila zelo previdno, sta na drugem merjenju moči pokazala svojo kvaliteto. Najboljši čas je postavil Jorge, ki je bil le za 34 tisočink hitrejši od Valentina. Tretje mesto je pripadla Calu Crutchlowu.

Z vrhunskimi rezultati je postregel Ducati, ki je imel svojega dirkača na četrtem (Hayden), šestem (Iannone) in sedmem mestu (Dovizioso). Hayden je bil za 6 tisočink sekunde bolj divji kot vodilni v prvenstvu in zmagovalec prejšnje dirke v Le Mansu Dani Pedrosa. Marc Marquez, ki je bil najboljši na prvem treningu na mokri podlagi, je na suhi stezi doživel eno najstrašnejših nesreč v svoji karieri.

Fant je na štartno-ciljni ravnini, kjer dirkači dosegajo najvišje končne hitrosti v prvenstvu (rekord drži Pedrosa, ki je leta 2009 dosegel 349,228 km/h), nenadoma izgubil nadzor nad svojo Hondo, zapeljal na travo, se na srečo izognil trčenju z nezaščiteno betonsko ograjo in pristal v pesku. Marquez je po hudem padcu ostal pri zavesti, a so ga z nosili odnesli v reševalno vozilo in ga prepeljali v medicinski center na dirkališču. Zdravniki so potrdili, da ni utrpel hujših poškodb, je pa dobil hud udarec v čeljust. Kmalu za Marquezom je hudo padel tudi Yamahin poltovarniški dirkač Bradley Smith, ki naj bi si poškodoval levo roko.