Nazaj na Siol.net

TELEKOM SLOVENIJE

Rok Viškovič

Petek,
21. 8. 2009,
20.03

Osveženo pred

7 let, 9 mesecev

Termometer prikazuje, kako vroč je članek.

Termometer prikaže, kako vroč je članek.

Thermometer Blue 1

Natisni članek

Natisni članek

Petek, 21. 8. 2009, 20.03

7 let, 9 mesecev

N. Kolarič: Žal ni šlo bolje

Rok Viškovič

Termometer prikazuje, kako vroč je članek.

Termometer prikaže, kako vroč je članek.

Thermometer Blue 1
Nina Kolarič je v petek popoldne na atletskem svetovnem prvenstvu v Berlinu nastopila v kvalifikacijah skoka v daljino in bila brez možnosti za uvrstitev v finale.

Kvalifikacije ženskega skoka v daljino so se začele ob 18. uri, malce pred njihovim začetkom pa se je na štadionu pojavil prvi zvezdnik prvenstva Usain Bolt. Jamajčan danes praznuje 23. rojstni dan, ki ga je očitno želel deliti s svojimi oboževalci, katerim je več kot pol ure mirno delil avtograme, a naši rekorderki žal ni prinesel sreče.

Nina Kolarič je imela v prvem in drugem skoku težave z zaletom in je krepko prestopila, v tretje pa v katastrofalnih pogojih - v Berlinu je že cel dan mrzlo, deževno in vetrovno-, le dosegla izid, ki pa je bil preslab. Pristala je pri točno šestih metrih, za uvrstitev med najboljših dvanajst pa bi morala skočiti 52 centimetrov dlje. V kvalifikacijah je od 36 tekmovalk, ki so nastopile, prehitela le eno. Kvalifikacijsko normo 675 centimetrov so sicer v slabih pogojih preskočile le tri – Portugalka Naide Gomes (686), Američanka Brittney Reese (678) in ruska zvezdnica Tatjana Lebedeva (676).

Gleženj ni pustil več

''Kaj naj rečem. Pogoji so bili katastrofalni, a so bili enaki za vse. Ko smo se ogrevale, še ni bilo tako hudo, nato pa je začel dež močno padati in bilo je nevarno skakati. Sicer pa seveda nisem zadovoljna s svojim nastopom, saj ne morem biti. A žal ni šlo bolje. Gleženj ni pustil več. Upala sem, da bo danes dobro, saj je z gležnjem vsak dan drugače, a na žalost ni bilo,'' je po kvalifikacijskem nastopu dejala 22-letna štajerska atletinja in nadaljevala: ''Toliko težje je bilo, ker sem imela prva dva poizkusa neveljavna. Zato je bil pritisk še večji in v tretje ni šlo dlje, kot sem skočila. Pozna se, da sem spuščala treninge skokov. Ponavadi z zaletom nisem imela težav, tokrat sem imela ogromne.'' S sezono je z nastopom v Berlinu končala. Zdaj je na vrsti zdravljenje poškodbe.

''Škoda, da se je izšlo tako, kot se je. Pozimi mi je šlo odlično. Nato pa sem se poškodovala in to mi je vzelo celo sezono. Zdaj me čaka počitek in zdravljenje poškodbe. Upam, da bom do začetka priprav na novo sezono zdrava. Upam, da bodo zdravniki ugotovili, kaj je z mojim gležnjem narobe. Doslej jim to ni uspelo, in ko je tako, je poškodbo seveda težko zdraviti. Zdaj bom imela še en pregled in res upam, da bo po njem jasno, kaj je narobe,'' je za konec povedala četrtouvrščena z letošnjega dvoranskega evropskega prvenstva v Torinu.

Ne spreglejte