8. 8. 2014,
22.23

Petek, 8. 8. 2014, 22.23

"Lepo bi bilo skočiti čez 14 metrov na najpomembnejši tekmi"

V letošnji sezoni Snežani Vukmirović ne gre vse po načrtih. Po bolezni in poškodbi prvi del leta ni bil uspešen, zdaj pa upa, da bi največ pokazala prav na najpomembnejši tekmi leta.

Slovenska tekmovalka v troskoku Snežana Vukmirović je lani blestela. Osebni rekord je popravila na 14,58 metra, na svetovnem prvenstvu v Moskvi pa se je uvrstila v finale, kjer je končala na devetem mestu. Hkrati je na sredozemskih igrah v turškem Mersinu osvojila srebrno medaljo.

Letošnja sezona pa se za 31-letno atletinjo ni začela tako obetavno, saj je zaradi težav z zdravjem morala izpustiti dvoransko sezono, tudi priprave na poletno se niso začele po načrtih. "Najprej zdravstvene težave, potem še poškodba mišice. Veliko treninga sem izpustila. Po uvodu v Dohi so se tekme vrstile ena za drugo, forma pa je začela padati. Po tekmi diamantne lige v New Yorku sem bila psihično na dnu. Spraševala sem se, kaj je narobe, to se mora končati," se dogodkov izpred dobrega meseca spominja Koprčanka, ki pa se je pobrala in bolj optimistično zre proti nastopu na evropskem prvenstvu v Zürichu.

Želja finale in troskok prek 14 metrov

"Končala sem tritedenski ciklus in moram reči, da se počutim dobro. Tudi forma kaže, da sem sposobna skočiti prek 14 metrov. Upam, da se bo to zgodilo v Zürichu, kjer si želim preboja v finale," je cilje predstavila Vukmirovićeva, ki se že veseli vrnitve prijateljice in konkurentke na stezi Marije Šestak. Ta je prvič po porodu nastopila na državnem prvenstvu in osvojila tretje mesto: "Verjamem, da se bo prihodnje leto vrnila in bova spet konkurentki na stezi."

Kvalifikacije troskoka so na sporedu v sredo ob 18.30, finale pa v soboto ob 16.40. Upamo, da bomo imeli v njem tudi slovensko predstavnico.