17.23

7 let, 12 mesecev

Torek, 11. 12. 2007, 17.23

Lebidu sedmi evropski naslov

Na 14. evropskem prvenstvu v krosu v španskem Toru je med članicami slavila Španka Marta Dominguez, med člani pa je bil najboljši Ukrajinec Sergij Lebid, ki je osvojil sedmi naslov prvaka v krosu.

Med člani do 23 let je bil Cene Šubic med 71 uvrščenimi na 32. mestu, kar je bil tudi najboljši slovenski dosežek na tekmovanju, saj so bili ostali v ozadju. Med člani je bil edini Slovenec Peter Kastelic zadnji, 52., Daneja Grandovec pa je bila 41. Šubic je z 32. mestom presegel svoje načrte, saj si je želel v bližino prve polovice uvrščenih. Najštevilčnejša je bila slovenska mladinska zasedba, ki pa se je uvrstila na rep uvrščenih; najvišja je bila med 85 uvrščenimi Nina Krašovec, ki je bila 73.

Lebid, ki je bil na EP v krosu lani zaradi želodčnih težav šele 12., je v zaključku letošnjega prvenstva ugnal Mustafo Mohameda iz Švedske, finalista zadnjih velikih tekem na 3000 m ovire. Šved je bil lani bronast na EP v krosu. Dvaintridesetletna Dominguezova je evropska naslova na pet kilometrov na stadionu osvojila leta 2002 in 2006, rojena pa je bila v kraju Palencia, ki je le 100 kilometrov od Tora, kjer je osvojila prvo posamično zlato v krosu.