1. 9. 2012,
11.42

Sobota, 1. 9. 2012, 11.42

Einfaltova bo na SP v gorskih tekih branila zlato

V nedeljo bo v italijanskih Alpah potekalo 28. svetovno prvenstvo v gorskih tekih. Na prizorišču bo tudi popolna slovenska ekipa, Lea Einfalt pa bo med mladinkami branila lanskoletno zmago.

Smučarska in gorska tekačica Lea Einfalt je lani na SP v Tirani osvojila naslov svetovne prvakinje v disciplini ''gor/dol'', letos pa prvenstvo poteka v disciplini ''navkreber'', kar bi Einfaltovi moralo še bolj ustrezati. Odlično pripravljenost je pokazala že na izbirni tekmi na Ratitovcu.

V članski konkurenci lahko največ pričakujemo od Mitje in Mateje Kosovelj, ki sta izbirno tekmo izpustila, test pripravljenosti pa sta opravila prav v Italiji. Mitja je bil na lanskem SP odličen 12., njegova sestra pa še boljša, saj je končala na šestem mestu. Zaradi poškodbe še vedno ne nastopa Lucija Krkoč, ki je lani na EP osvojila bron.

Prijavljenih je več kot 350 tekačev iz rekordnih 43 držav, prvič pase bodo predstavili tudi tekači z Malte in iz Nigerije.