Ponedeljek, 13. 12. 2021, 18.34

dp na sto kilometrov

Videtič in Potrčeva prva državna prvaka v teku na 100 kilometrov

Dp 100km | Foto AKUS

V organizaciji ŠD Tekači Vipavske doline in Atletske zveze Slovenije je v nedeljo v Ajdovščini potekalo prvo državno prvenstvo Slovenije na 100 km v ravninskih tekih. Naslov državnega prvaka je osvojil Luka Videtič, ki je 100 km dolgo traso premagal v času 7:37:55. V ženski konkurenci je slavila Martina Potrč s časom 8:32:57.

Drugo mesto je med moškimi osvojil Marko Tomažin (7:59:25), tretje pa Adrijano Vrbetič (7:59:26). Pri ženskah je bila druga Nataša Robnik (8:39:59), tretja pa Alenka Pavc (9:14:51).

Tekači so sicer tekmovali na 100, 75 in 50 km. Tekmovalci so lahko kot posamezniki ali pa v petčlanski štafeti.

Dp 100km | Foto: AKUS Foto: AKUS

DP je bilo sprva predvideno v soboto, vendar so ga organizatorji prestavili za en dan zaradi močne burje.