Ponedeljek, 8. 11. 2021, 12.55

Ultrapreizkušnji na 12 in 6 ur (Zagreb 2021)

V Zagrebu po 12 letih padel slovenski rekord

Ultrapreizkušnja 12 6 km | Foto AKUS

Minuli konec tedna sta se dva Slovenca zavihtela na stopničke na atletskem stadionu Mladost v Zagrebu, kjer sta potekali mednarodni ultrapreizkušnji na 12 in 6 ur. Med blizu 120 tekači kroga v dolžini 1400 metrov je nastopilo tudi osem Slovencev. Luka Videtič je bil v teku na 12 ur z novim slovenskim rekordom tretji, Adrijano Vrbetič pa na 6 drugi.

Luka Videtič je v teku na 12 ur zasedel tretje mesto (143,185 km) in s tem po desetih letih dosegel nov slovenski najboljši čas. Prejšnji na 12 ur je bil v lasti Borisa Ivanovića; maja 2011 v Avstriji je pretekel 140,621 km.

Luka Videtič je osvojil tretje mesto ... | Foto: AKUS Luka Videtič je osvojil tretje mesto ... Foto: AKUS

Adrijano Vrbetič pa je na tekmi v teku na 6 ur pretekel 79,68 km in zasedel drugo mesto za Špancem Ivanom Lopezom, ki je v šestih urah pretekel 82,452 km, so sporočili iz AK Ultramaraton Slovenija.

... Adrijano Videtič pa je zaostal samo za zmagovalcem Špancem Ivanom Lopezom. | Foto: AKUS ... Adrijano Videtič pa je zaostal samo za zmagovalcem Špancem Ivanom Lopezom. Foto: AKUS