Nazaj na Siol.net

TELEKOM SLOVENIJE

Ponedeljek,
13. 2. 2012,
12.50

Osveženo pred

9 let, 2 meseca

Termometer prikazuje, kako vroč je članek.

Termometer prikaže, kako vroč je članek.

Thermometer Blue Green 4

Natisni članek

Natisni članek

Ponedeljek, 13. 2. 2012, 12.50

9 let, 2 meseca

Chambers še upa na olimpijske igre

Termometer prikazuje, kako vroč je članek.

Termometer prikaže, kako vroč je članek.

Thermometer Blue Green 4
Čeprav je Dwainu Chambersu britanski olimpijski komite (BAS) prepovedal nastopanje na olimpijskih igrah, izkušeni šprinter še vedno upa, da bo v Londonu lahko nastopil.

Triintridesetletni šprinterski zvezdnik je bil že leta 2004 pozitiven na doping testu, zaradi česar dve leti ni smel nastopati, kar je bila kazen krovne atletske zveze (IAAF). Kazen BAS pa je bila še veliko bolj rigorozna. Dwainu Chambersu so za vselej prepovedali nastopati na olimpijskih igrah. A Chambers se je pritožil na mednarodno športno razsodišče (CAS), ki bo o njegovi usodi razsodilo 12. marca letos. Če se bodo pri CAS odločili v njegovo prid, bo Chambers na letošnjih igrah v Londonu lahko nastopil.

Temnopolti šprinter se sicer pripravlja na nastop na letošnjem dvoranskem svetovnem prvenstvu v Carigradu, a hkrati z zanimanjem spremlja, kaj se bodo odločili pri CAS. ''Razmišljam o tem, kaj se bo zgodilo. Verjamem, da bo sodišče odločilo meni v prid in bom v Londonu lahko nastopal. Se pa zavedam, da odločitev ni v mojih rokah,'' je dejal Chambers.

Ne spreglejte