Nazaj na Siol.net

TELEKOM SLOVENIJE

Ponedeljek,
2. 12. 2013,
11.57

Osveženo pred

8 let, 7 mesecev

Termometer prikazuje, kako vroč je članek.

Termometer prikaže, kako vroč je članek.

Thermometer Blue 1

Natisni članek

Natisni članek

Ponedeljek, 2. 12. 2013, 11.57

8 let, 7 mesecev

Do fizioterapevtskih tretmajev kar od doma in s pomočjo mobilnika

Termometer prikazuje, kako vroč je članek.

Termometer prikaže, kako vroč je članek.

Thermometer Blue 1
Tokratni junaki so se na natečaju Startup vikend, ki je potekal pred kratkim, s svojo aplikacijo za elektrostimulacijo mišic prek pametnih telefonov uvrstili med zmagovalne ekipe.

Ekipa deTENS se je s svojo aplikacijo uvrstila med več zmagovalcev, ki prihajajo iz različnih slovenskih mest, njihove rešitve pa obsegajo vse od naprednih aplikacij do vrhunskih lovskih oblačil.

"S svojo aplikacijo in modulom za pametne telefone želimo ljudem omogočiti opravljanje fizioterapevtskih tretmajev v obliki elektrostimulacije kar na njihovem domu. Naša aplikacija je uporabna predvsem z vidika uporabniške izkušnje, saj bo prek mobitela zelo nazorno vodila skozi vaje, poleg tega pa bo omogočala brezplačne programske posodobitve ter po potrebi povezavo s fizioterapevti," pravi Gregor Treska iz deTENS.

Tudi pri njihovi rešitvi ključen mobilni telefon "Zanimanje za našo rešitev je veliko," pravi Treska in dodaja, da je njihova inovacija v primerjavi s sorodnimi za uporabnika prijaznejša. "Dobili smo že dve resni ponudbi," doda. "Menimo, da smo idejo zelo dobro razdelali in do potankosti raziskali tržišče. Poleg tega smo naredili tudi delujoč prototip. Zanimiv je tudi način, na katerega smo se lotili reševati težave naših potencialnih kupcev – prek pametnih telefonov."

Konglomerat različnih znanj in veščin Celotno ekipo so po besedah Treske formirali na začetku tekmovanja. Predhodno so bili dogovorjeni štirje člani, dva pa sta se pridružila pozneje. "Pri tem smo pazili na to, da so bile njune veščine komplementarne našim," pravi, za ključ do uspeha skupine pa navaja konglomerat različnih znanj – od tehničnih, oblikovalskih do družboslovnih.

Samo tekmovanje se je po njegovih besedah začelo s kratkimi predstavitvami, nato se je glasovalo, katere ideje bodo obstale, sledilo je oblikovanje skupin. Ko so sestavili ekipo, se je začelo zares: izbira imena, domene, izdelava spletne strani, izgradnja prisotnosti na družabnih omrežjih, prototip izdelka, raziskovanje trga … Na koncu je sledila predstavitev pred žirijo. "Sprva smo menili, da nam daje naša ideja kar dobro prednost pred drugimi, vendar zmaga po tem, ko smo videli, kako dobro so tudi preostali opravili svoje delo in pripravili zares dobro končno predstavitev, ni bila več samoumevna," pravi Treska, ki poudarja, da so bili z dogodkom izredno zadovoljni.

Na dogodku sodelovalo več kot 300 študentov Startup vikend Slovenija je potekal od 22. do 24. novembra 2013 v petih mestih na šestih lokacijah po Sloveniji. Več kot 300 študentov je razvijalo podjetniške ideje in ustvarjalo svojo karierno prihodnost. Študentske ekipe so v enem koncu tedna zgradile prototip in poslovni model svoje rešitve ter postavile temelje za nadaljnji razvoj idej v podjetja. Cilj tovrstnega usposabljanja je spodbuditi nastajanje inovativnih podjetniških idej, predvsem pa študentom predstaviti orodja, ki so v današnjem času ključna za podjetniško oziroma inovativno udejstvovanje, so zapisali pri organizatorju dogodka.

Ne spreglejte