Nazaj na Siol.net

TELEKOM SLOVENIJE

Aleš Žužek

Torek,
24. 3. 2015,
14.35

Osveženo pred

8 let, 12 mesecev

Termometer prikazuje, kako vroč je članek.

Termometer prikaže, kako vroč je članek.

Thermometer Blue Green 3

Natisni članek

Natisni članek

Torek, 24. 3. 2015, 14.35

8 let, 12 mesecev

To so luksuzni izdelki, za katerimi norijo Kitajci

Aleš Žužek

Termometer prikazuje, kako vroč je članek.

Termometer prikaže, kako vroč je članek.

Thermometer Blue Green 3
Kitajska je vse bogatejša, zato gredo luksuzni izdelki vse bolj za med. Za Kitajce postaja to, izdelke katere blagovne znamke kupuješ, pomembneje od tega, koliko denarja zaslužiš.

Številne azijske države, ki so nekdaj spadale v krog tako imenovanih držav tretjega sveta, postajajo vse bogatejše. Povečano svetovno bogastvo pa je v korist tudi izdelovalcem luksuznih izdelkov, piše ameriška spletna stran Business Insider.

Piramida blagovnih znamk: od vsakodnevnega do ultra dragega razkošja Največ novih azijskih bogatašev je na Kitajskem in njihov življenjski slog je v svoji knjigi The Bling Dynasty: Why the Reign of Chinese Luxury Shoppers Has Only Just Begun (sl. Dinastija bleska: zakaj se je vladavina kitajskih kupcev luksuznih izdelkov šele začela) opisal v Hongkongu živeči bančnik Erwan Rambourg.

Rambourg je v svoji knjigi ustvaril tudi piramido blagovnih znamk, ki kaže, kako so cenovno dostopne različne luksuzne blagovne znamke – od Starbucksa do ultra razkošnih izdelkov, kot so Graffovi diamanti (glej spodnji graf).

Za kitajske bogataše so izdelki Louis Vuitton luksuz za tajnice Kot piše, je za Kitajce to, katero blagovno znamko kupiš, pomembneje od tega, koliko denarja zaslužiš. Za kitajske superbogataše so preveč dostopne blagovne znamke postale manj zanimive.

Luksuzne izdelke blagovne znamke Louis Vuitton imajo bogati Kitajci za blagovno znamko za tajnice. "Louis Vuitton je postal preveč običajen," je dejala neka kitajska milijarderka. "Izdelke te blagovne znamke ima vsak, vidiš jih v vsaki pekinški restavraciji. Rajši imam izdelke blagovne znamke Chanel ali Bottega Veneta. So bolj ekskluzivni."

Za med gredo manj znane luksuzne blagovne znamke Tudi za izdelke blagovne znamke Gucci je med kitajskimi bogataši vse manj zanimanja. Na drugi strani pa se povečuje zanimanje za manj znane evropske luksuzne blagovne znamke. Ultrabogataši so zlasti nori na skorajda neznane razkošne znamke.

Sara Jane Ho, ustanoviteljica elitne šole za uglajeno vedenje Institute Sarita, je tako v Parizu kupila izdelke blagovne znamke Maison Ullens. To je francoska blagovna znamka, ki obleke šiva v Italiji. Izdelovalci luksuza uresničijo tudi najbolj nore želje Ko je prišla nazaj na Kitajsko, so jo vsi učenci začeli spraševati, kje je kupila svoje obleke. Tako so tudi njeni učenci kmalu postali kupci izdelkov Maison Ullens.

Vsekakor najvišjo ceno na kitajskem trgu dosegajo luksuzni izdelki, ki so narejeni po osebnem naročilu. Izdelovalci luksuznih izdelkov so tako za veliko denarja pripravljeni uresničiti tudi najbolj nore sanje bogatih Kitajcev.

Ne spreglejte