Nazaj na Siol.net

TELEKOM SLOVENIJE

Petek,
20. 2. 2009,
10.14

Osveženo pred

8 let, 9 mesecev

Termometer prikazuje, kako vroč je članek.

Termometer prikaže, kako vroč je članek.

Thermometer Blue Green 3

Natisni članek

Natisni članek

Petek, 20. 2. 2009, 10.14

8 let, 9 mesecev

Škof Williamson mora zapustiti Argentino

Termometer prikazuje, kako vroč je članek.

Termometer prikaže, kako vroč je članek.

Thermometer Blue Green 3
Argentinske oblasti so britanskega škofa Richarda Williamsona, ki je s svojimi spornimi izjavami o holokavstu nedavno razburil svet, pozvale, naj v desetih dneh zapusti državo, sicer mu grozi izgon.

Vatikan te odločitve Argentine ni želel komentirati. "Nepravilnosti pri dokumentaciji" Kot je pojasnil argentinski notranji minister Florencio Randazzi, so razlog za napovedani izgon "nepravilnosti pri njegovi dokumentaciji". "Škof je večkrat podal neresničen razlog svojega bivanja v državi, saj je trdil, da je uslužbenec civilne zveze La Tradicion, v resnici pa je bil duhovnik in vodja semenišča, ki ga vodi Bratovščina sv. Pija X.," je dejal Randazzi.

Dodal je še, da je Williamson s svojimi izjavami o holokavstu "užalil argentinsko družbo, judovske skupnosti in vse človeštvo". Williamson je namreč za neko švedsko televizijo izrazil dvom v obstoj plinskih celic v nemških koncentracijskih taboriščih in v število Judov, ki so bili pobiti med drugimi svetovno vojno. Po njegovem prepričanju je v koncentracijskih taboriščih umrlo zgolj med 200.000 do 300.000 Judov, in ne šest milijonov.

Škof zanetil spor med Vatikanom in judovskimi skupnostmi Z temi izjavami je britanski katoliški škof razburil javnost ter zanetil spor med Vatikanom in judovskimi skupnostmi, stale pa so ga tudi odstavitve z mesta predstojnika semenišča v Argentini.

Papež Benedikt XVI. je 21. januarja preklical odlok svojega predhodnika Janeza Pavla II., ki je Williamsona in še tri druge škofe, ki jih je leta 1988 brez soglasja Vatikana posvetil francoski škof Marcel Lefebvre, izključil iz katoliške cerkve. Benedikt XVI. naj v času podpisovanja odloka ne bi vedel za Williamsonovo stališče do holokavsta.

Ne spreglejte