Vlada in tudi njen predsednik si bosta vseskozi prizadevala za čim pogostejšo uporabo rednih letalskih povezav pri potovanjih v tujino.
V tem duhu bo tudi predsednik vlade Borut Pahor na zasedanje Evropskega sveta prihodnji teden odpotoval z rednim linijskim prevozom, so v izjavi za javnost zapisali v kabinetu predsednika vlade.
"Prvi obisk v Bruslju je izjema"
Kot so zapisali, je predsednik vlade Borut Pahor na prvi obisk v Bruselj izjemoma odpotoval s posebnim letalom. Razlog za takšno odločitev so, kot so pojasnili, že prej sprejete obveznosti premiera, saj se je dopoldne udeležil slavnostne seje senata Univerze v Ljubljani, v sredo popoldne pa se bo udeležil seje odbora DZ za finance in monetarno politiko. Prav tako uporaba redne letalske povezave ne bi omogočila srečanja predsednika slovenske vlade s predsednikom Evropske komisije v edinem možnem terminu, ki ga je predlagala Evropska komisija, so zapisali v uradu.
Ob tem dodajajo, da si bosta vlada in tudi njen predsednik vseskozi prizadevala za čim pogostejšo uporabo rednih letalskih povezav pri potovanjih v tujino.
Falconu se izteka najemna pogodba
Nekateri mediji so sicer odprli vprašanje usode letala falcon 2000 EX, ki ga je vlada kupila leta 2001, tri leta pozneje pa ga je dala v najem. V soboto se namreč izteče rok, v katerem se mora ameriški ladjar General Maritime Corporation, ki je najel letalo, odločiti o podaljšanju najemne pogodbe. Z vladnega urada za komuniciranje so povedali, da zadeve ne bodo komentirali, dokler ne bo znana odločitev ameriškega ladjarja.
Bo falcon nekaj mesecev res le draga nepremičnina?
POP TV je poročal, da po neuradnih podatkih Genmar ne bo podaljšal najemne pogodbe za letalo in ga bo 1. januarja pripeljal nazaj na Brnik. Televizija pri tem navaja, da nova vlada z letalom ne bo mogla leteti, saj nima ne dovoljenj, ne pilotov, ne vzdrževanja. Tako bo letalo nekaj mesecev, dokler vlada ne bo zagotovila vsega potrebnega, predvsem draga nepremičnina