Študentje slovenskega študentskega doma in kulturnega centra Korotan na Dunaju so na slovensko vlado naslovili prošnjo, naj reši študentski dom pred napovedano prodajo na prostem trgu.
Študentje menijo, da bi imelo prenehanje delovanja Korotana negativne posledice ne le za slovenske študente, temveč tudi za Slovenijo.
"Vlada naj ponovno pretehta vse argumente"
Študentje v pismu, ki so ga danes posredovali medijem, pozivajo vlado v Ljubljani, naj kljub šestletnim pogajanjem, ki niso obrodila sadov, ponovno pretehta vse argumente in razmisli o smotrnosti investicije v ustanovo, ki ima po njihovem prepričanju po 43 letih uspešnega delovanja še veliko možnosti za nadaljnji razvoj na kulturnem, gospodarskem in akademskem področju.
Kot navajajo študentje, je Korotan že več desetletij najpomembnejše stičišče Slovencev na Dunaju. Slovenskim študentom nudi varno zavetje ter s številnimi razstavami, koncerti in drugimi kulturnimi prireditvami slovenskih umetnikov skrbi za ohranjanje in promocijo slovenske kulture v Avstriji. V njem bivajo pretežno slovenski študentje ekonomije, prava, arhitekture, medicine, politologije in glasbe, pa tudi številnih drugih študijskih smeri, ki jih slovenske univerze ne ponujajo.
"Velika večina študentov se vrne domov"
Ob tem študentje poudarjajo, da se velika večina slovenskih študentov po končanem študiju na Dunaju vrne v Slovenijo, kjer v tujini pridobljena znanja prenesejo v prakso in s tem nedvomno prispevajo k večji konkurenčnosti Slovenije in medkulturni afiniteti Slovencev. Korotan po mnenju študentov igra tudi pomembno vlogo posrednika med podjetji in visoko kvalificiranimi študenti.
Lastnica Korotana, Mohorjeva družba iz Celovca se je za prodajo študentskega doma na prostem trgu po lastnih navedbah odločila zaradi neuspelih pogajanj s slovensko vlado za odkup doma.