Nazaj na Siol.net

TELEKOM SLOVENIJE

Nedelja,
14. 9. 2008,
15.29

Osveženo pred

8 let, 6 mesecev

Termometer prikazuje, kako vroč je članek.

Termometer prikaže, kako vroč je članek.

Thermometer Blue 2

Natisni članek

Natisni članek

Nedelja, 14. 9. 2008, 15.29

8 let, 6 mesecev

Šrot si obeta 10 odstotkov

Termometer prikazuje, kako vroč je članek.

Termometer prikaže, kako vroč je članek.

Thermometer Blue 2
Predsednik SLS Bojan Šrot je na 17. taboru stranke povedal, da prihodnjo nedeljo na volitvah v državni zbor pričakuje bogato žetev, in verjame, da bo letošnje leto za stranko rodovitno in plodno.

Spomnil je, da so letos preživljali tudi politične ujme in kakšen prepih v "domači hiši", toda močna in trdna SLS je vse to preživela. "Mi smo garant in porok demokracije" Šrot je dejal, da je stranka kot drevo, ki ima globoke korenine, in opozoril, da so se tisti, ki so trdili, da bo SLS postala le del zgodovine, krepko zmotili. "Naša skupna odgovornost je, da se to ne zgodi in se to ne sme zgoditi. Mi nismo bili le začetniki demokracije, ampak smo garant in porok te demokracije," je poudaril prvak SLS.

"Delo v politiki je delo za ljudi" Po njegovih besedah si stranka ne želi, da bo svet postal črno bel in da bi se vnovič začeli pogovarjati o "naših in vaših", saj to Slovencem v zgodovini ni nikoli prineslo nič dobrega. Politična pestrost in barvitost, tako Šrot, sta nam prinesla napredek in omogočila, da živimo tako, kot živimo danes. Meni tudi, da je delo v politiki delo za ljudi in delo za skupno dobro.

Šrot pričakuje 10 odstotkov glasov Poudaril je, da na nedeljske volitve gredo zato, da bi zmagali. Pričakuje, da bodo dosegli približno 10-odstotni volilni uspeh. "Paradne konje" stranke pomeni 86 kakovostnih kandidatov, je dejal Šrot, ki je na vprašanje, ali bo odstopil, če stranka ne bo dosegla vsaj takšnega volilnega uspeha kot na zadnjih državnozborskih volitvah, odgovoril, da tega "čeja" ne bo. Več kot 10.000 udeležencev tabora je pozval, da se v čim večjem številu udeležijo volitev, in jih spomnil, da je leta 1990 na volitve prišlo kar 89 odstotkov volivcev, ker so vedeli, da so potrebne spremembe.

"Naše stranke v aferi Patria ni bilo" Šrot ocenjuje, da so v predvolilnem času zaradi različnih afer imeli malo možnosti povedati volivcem, za kaj se zavzema SLS. Ob tem je opozoril, da se stranki v njeni 20-letni zgodovini ni treba ničesar sramovati, saj niso bili nikoli pri nobeni aferi, orožja niso kupovali in ga niso prodajali, prav tako jih ni bilo v aferi Patria.

"Premoženja ne smemo prodati tujcem"

"Ves čas smo se zavzemali za slovenski nacionalni interes, ki ga razumemo zelo široko. To je interes, da ohranimo svoj jezik, kulturo, običaje in vitalne dele slovenskega gospodarstva. Kako bomo gospodarili na svoji zemlji, če bodo tujci lastniki našega premoženja?" se je vprašal predsednik SLS.

"Kolikor toliko pravična privatizacija je naša zasluga" Pojasnil je, da je zasluga prav SLS, da se je privatizacija v Sloveniji izvedla kolikor toliko pravično, da so preprečili divjo privatizacijo, zaslužni so tudi za to, da je Zavarovalnica Triglav še vedno v državni lasti in da je tretjina lastništva te zavarovalnice koncentrirana v pokojninski blagajni za varnost sedanjih in prihodnjih upokojenskih generacij.

"Demokracija ni nekaj, kar si enkrat izboriš in imaš za vekomaj"

Šrot tudi meni, da je stranka zaslužna za ohranitev koncesij za gradnjo hidroelektrarn na Spodnji Savi in da je prav SLS preprečila sramotno prodajo Litostroja. Prepričan je, da demokracija ni nekaj, kar se zgodi samo po sebi, kar bi bilo od Boga dano in kar si enkrat izboriš in imaš za vekomaj.

Sestavili smo odlično listo kandidatov

Dodal je, da se je za demokracijo treba ves čas zavzemati, da bi lahko živeli v socialni in pravični državi. SLS tako svoje vrednote živi in izraža na vsakem koraku. "Skupaj s SMS smo sestavili odlično listo kandidatov, ljudi, ki so kompetentni, prepoznavni in ugledni v svojem okolju, vsakdo jim lahko pogleda v oči in vsakemu lahko pogledajo v oči," je dejal Šrot.

Povedal je, da se bodo po volitvah še naprej zavzemali, da vitalni deli slovenskega gospodarstva ostanejo v slovenski lasti, saj z najboljšimi slovenskimi podjetji, bankami in zavarovalnicami znamo sami dobro upravljati. Zavzemali se bodo tudi za skladen regionalni in policentrični razvoj Slovenije, za ohranitev slovenske krajine in podpirali slovensko kmetijstvo in slovenskega kmeta.

"Kmetje imajo le 160 evrov pokojnine" Šrot je izrazil obžalovanje, da v tem mandatu niso vodili kmetijskega ministrstva, saj bi marsikatero zadevo bolje uredili. Po njegovi oceni so kmečke pokojnine sramotno nizke, saj imajo kmetje le 160 evrov pokojnine. Zato meni, da ni pravično, da so ti zdaj v breme svojim potomcem. Zanj ni pravično niti to, da draginjskega dodatka ne dobijo delavci, ki imajo manj kot 500 evrov plače.

"Moramo ustvariti takšno gospodarsko okolje, v katerem bodo gospodarske družbe, podjetniki in obrtniki imeli priložnost, da razvijajo svojo dejavnost in ustvarjajo takšna delovna mesta, ki bodo omogočila Slovencem, da dobivajo plačo za dostojno preživetje sebe in svoje družine. Potem se ne bo treba upokojencem bati za solidne pokojnine in ne bo jim treba čakati na dobrohotnost države in draginjske dodatke, da lahko preživijo mesec," je dejal Šrot.

"Slovenija mora zagotoviti celovitost Piranskega zaliva" Zavzel se je tudi za ureditev slovenske meje s Hrvaško oz. za ohranitev takšnega stanja slovenskega ozemlja ob Muri in ob Dragonji, kot je bilo 25. junija 1991. Prvak SLS je namreč prepričan, da brez celovitosti Piranskega zaliva Slovenija ne bo več pomorska država in ne bomo imeli prostega dostopa do odprtega morja, kar smo skozi celo svojo zgodovini imeli. V tem primeru bi Luka Koper utrpela veliko škodo, je menil.

Ne spreglejte