Nazaj na Siol.net

TELEKOM SLOVENIJE

Petek,
3. 4. 2009,
12.42

Osveženo pred

9 let

Termometer prikazuje, kako vroč je članek.

Termometer prikaže, kako vroč je članek.

Thermometer Blue Green 3

Natisni članek

Natisni članek

Petek, 3. 4. 2009, 12.42

9 let

SDS: dvig starostne meje za upokojitev neustrezen

Termometer prikazuje, kako vroč je članek.

Termometer prikaže, kako vroč je članek.

Thermometer Blue Green 3
Stranka SDS meni, da je načrt vladne koalicije o dvigu starostne meje za upokojitev na 65 let, v času gospodarske in socialne krize "popolnoma neustrezen" ukrep.

Pridružujemo se sindikalnemu gibanju, ki grozi celo z referendumom in če bo do tega prišlo, se bo SDS pridružila tej aktivnosti, je danes dejal podpredsednik SDS Milan Zver. Število brezposelnih se dnevno povečuje Kot je Zver pojasnil na novinarski konferenci v Ljubljani, se število brezposelnih dnevno povečuje, zato je treba skrbno pripravljati konsistentne predloge ukrepov za izhod iz krize. "Ta zagotovo ne sodi mednje," je dejal in izpostavil, da bi "bistveno poslabšal položaj mladih". Padla bi njihova konkurenčnost na trgu dela, zlasti prvih iskalcev zaposlitve, je dejal. Še v času lanskega predsedovanja Slovenije EU smo se po njegovih besedah lahko pohvalili z nižjim deležem brezposelnih mladih od evropskega povprečja.

Zver: Vlada tretji sveženj ukrepov "čuva, skriva"

Vlada napovedani tretji sveženj ukrepov "čuva, skriva", kar je po Zverovih besedah "nejasen, malo čuden pristop". Vlada bi morala preprečevati negotovost, a "ko se napove nekaj, a ne pove, kaj, še poveča negotovost", je poudaril. "Kriza bi morala biti bolje menedžerirana," je poudaril Zver.

Ukrep bo zadel generacijo, ki precej fizično iztrošena Kot je še poudaril Zver, bi ukrep o zvišanju starostne meje zadel predvsem generacijo, ki je fizično že precej iztrošena, saj je delala v času največjega industrijskega razvoja. Izpostavil pa je, da če bi imeli v Sloveniji visoko gospodarsko rast in bi se soočali z vprašanji in problemi kot v obdobju Janševe vlade, potem bi bil razmislek o tem upravičen.

Ne spreglejte