Torek, 10. 1. 2012, 7.07
9 let
"Planinec in igralniški turist sta kot dan in noč"

"Petični gost je kranjskogorska fantomska specialiteta: v resnici ga nikjer ni, si ga pa perverzno želijo," stanje v Kranjski Gori opisuje Gorazd Suhadolnik.
relo
...dva komentarja na sicer zanimiv zapis. Prvo avtor se čudi, da vsi rinejo na Vršič, sam pa je istočasno tam gor :). Vsi na torej Vršiču, ko pridejo (vsak s svojim ciljem tja gor), čudijo, zakaj hudiča rinejo vsi ostali tja :) Drugo pa se popolnioma strinjam z občutki avtorja o igralniškem turizmu, ki se ga rado tlači v gore. Planinec in igralniški turist sta kot dan in noč. Zadnji odstavek pa je zadetek v polno!
bennyfan
...prestižnega hotela s petimi zvezdicami...o, se pravi spet ena knaufasta fasada marelično oranžne barve s plastičnimi okni, pa še kakšna cipresasta živa meja bo popestrila zadevo! Sicer sta pa kranjskogorska in bohinjska gostoljubnost itak zgodba zase. Npr. smo si septembra na eno nedeljo hoteli sposodit kolesa v Bohinjski Bistrici, da bi šli po novi kolesarski poti do Bohinja...itak, da je bilo vse zaprto (saj je nedelja, halo pa turizem, ejga!) in tako slabovoljnih in mrkih fac, ko smo spraševali za rent-a-bike, še v življenju nismo srečali.
puščica-2
Petični gostje, kdo so to? Že leta in leta se govori o njih, oni pa kar mimo nas, v kraje, o katerih prijateljem in znancem ni potrebno razlagati, kje da je to, v katerih restavracijah so večerjali, in v kraje, kjer jih bo kdo opazil - ti gostje niso le petični, pač pa potrebujejo tudi nekaj srečanj s sebi enakimi in nekaj slave. A da ne pozabimo, nekoč so bili to Bled, Portorož, Opatija.... Kaj je zdaj z njimi???
Državno cestno omrežje vse bolj poka po šivih, denarja pa je iz leta v leto manj. Kar polovica od šest tisoč kilometrov državnih cest je v slabem stanju
pong
Se strinjam! Polovica državnih cest je v slabem stanju. Dokazano! Druga polovica je v katastrofalnem stanju. Tudi dokazano! Kam gre pa denar ob registraciji vozila, ki je namenjen za odškodnino za uporabo cest? Ga je pri dveh in nekaj milijonih vozil v Sloveniji res tako malo?
Zupi_
Po moje gre denar, namenjen vzdrževanju cest, v poplačilo vseh kreditov, ki jih je morala najeti država, da je lahko preplačevala gradnjo avtocest in tudi gradbene barone, ki jim ni bila sposobna pravočasno stopiti na prste. Sicer pa - kaj je narobe z železnicami? Če bi del tovornega prometa preusmerili na železnice, verjetno SŽ ne bi bile jama brez dna...
frace
Največja groza pri vzdrževanju cest v Sloveniji je to, da se denar (nadomestilo , cestni cent,...) po zaslugi neizmerno pohlepne države (beri birokratski aparat) prelevi iz namenskega v splošno proračunskega! Če pi zbran denar ki mu je namenskost enkrat že bila določena potem bi lahko državni birokrati in funkcionarji ostali brez plač.