Nazaj na Siol.net

TELEKOM SLOVENIJE

Sobota,
20. 12. 2008,
11.45

Osveženo pred

9 let, 3 mesece

Termometer prikazuje, kako vroč je članek.

Termometer prikaže, kako vroč je članek.

Thermometer Blue 1

Natisni članek

Natisni članek

Sobota, 20. 12. 2008, 11.45

9 let, 3 mesece

MZZ objavil nov razpis za veleposlaniška mesta

Termometer prikazuje, kako vroč je članek.

Termometer prikaže, kako vroč je članek.

Thermometer Blue 1
Zunanje ministrstvo je objavilo razpis za več veleposlaniških mest. Med njimi so tudi tista, za katera predsednik republike Danilo Türk imenovanja že predlaganih kandidatov ni podpisal.

Kot danes piše Delo, se bodo diplomati lahko prijavili za mesta v Berlinu, Bratislavi, Bernu, Budimpešti, Kijevu, na Dunaju, v New Delhiju in Washingtonu. Na omenjenem seznamu pa ni Teherana, saj naj bi imela Slovenija v Iranu še naprej odpravnika poslov. Objavljeni so tudi že nekateri razpisi za mesta, kjer veleposlanikom poteče mandat prihodnje leto, med drugim v Dublinu, Pekingu in Varšavi.

Prvič ustreznih le pet kandidatov Predsednik republike Türk 21. novembra ni potrdil imenovanj predlaganih novih veleposlanikov na Dunaju, v Washingtonu, Bratislavi, Berlinu, Kijevu, Moskvi in Teheranu. Kot ustrezne pa je ocenil pet kandidatov, ki jih je za veleposlanike tudi imenoval, in sicer za Koebenhavn, Prištino, Helsinke, Haag in Bruselj. Za veleposlanike je tako imenoval Bogdana Benka (Koebenhavn), Jožefa Hlepa (Priština), Toneta Kajzerja (Helsinki), Leona Marca (Haag) in Anito Pipan (Bruselj). Med zavrnjenimi kandidati za veleposlanika pa je bil tudi nekdanji zunanji minister Dimitrij Rupel, ki ga je vlada predlagala za veleposlanika v Avstriji.

V zvezi s kandidaturo nekdanjega ministra za kmetijstvo Iztoka Jarca je Türk vlado takrat zaprosil za dodatne podatke, ki bodo dokazovali njegovo izpolnjevanje pogojev za imenovanje na mesto vodje diplomatskega predstavništva v skladu z zadnjimi spremembami zakona o zunanjih zadevah. Potem ko je te podatke prejel, je Türk v začetku decembra Jarca imenoval za veleposlanika v Veliki Britaniji.

Ne spreglejte