Torek, 23. 11. 2010, 15.54
9 let
Ministrstvo tudi drugič brez vpogleda v zadevo Patria
Informacijo so nam potrdili na obrambnem ministrstvu, na Okrajnem sodišču v Ljubljani pa za SiOL niso želeli pojasniti odločitve. "Glede na to, da gre za odprt kazenski postopek, sodišče vsebine odločitve ne more posredovati, saj meni, da bi s posredovanjem takšnih podatkov novinarjem neupravičeno omogočili vpogled v kazenski spis."
Vrhovno državno tožilstvo je nato na Okrajno sodišče v Ljubljani vložilo obtožne predloge zoper Janeza Janšo, Jožeta Zagožna, Antona Krkoviča, Ivana Črnkoviča in Walterja Wolfa. V javnosti so se stopnjevali pritiski za prekinitev pogodbe s Patrio, ker naj bi vložitev obtožnih predlogov jasno kazala na dejstvo, da je pri nakupu osemkolesnikov prišlo do korupcije.
Ljubica Jelušič je namreč že julija za Delo povedala, da se lahko protikorupcijska klavzula uveljavi le v primeru pravnomočne sodbe. Dodala je, da bi ministrstvu vpogled v dokumentacijo izboljšal pogajalski položaj pri pogajanjih s Patrio o spremembi pogodbe o dobavi osemkolesnikov.