Nazaj na Siol.net

TELEKOM SLOVENIJE

Ponedeljek,
19. 5. 2014,
8.40

Osveženo pred

8 let, 7 mesecev

Termometer prikazuje, kako vroč je članek.

Termometer prikaže, kako vroč je članek.

Thermometer Blue Green 3

Natisni članek

Natisni članek

farmacija zdravstvo

Ponedeljek, 19. 5. 2014, 8.40

8 let, 7 mesecev

Farmacevti svetovalci nove vrste dvoživk v slovenskem zdravstvu?

Termometer prikazuje, kako vroč je članek.

Termometer prikaže, kako vroč je članek.

Thermometer Blue Green 3
Farmacevti svetovalci za svetovanje o delovanju zdravil prejmejo 148 evrov bruto. V lekarniški zbornici so začudeni, da so za delo, ki ga sicer opravljajo tudi v javnih ustanovah, dodatno plačani.

Farmacevti svetovalci so plod projekta zavoda za zdravstveno zavarovanje, z njimi pa naj bi prispevali k povečanju kakovosti v zdravstvenem sistemu, obvladovanju neposrednih stroškov za zdravila in zmanjšanju stroškov zaradi zapletov pri zdravljenju z zdravili, poroča tokratno Delo. Omenjena skupina farmacevtov trenutno deluje v Murski Soboti in Ljubljani.

Nekaterim lekarnarjem se tako zdi nenavadno, da so njihovi kolegi za šest ur dela tedensko dodatno plačani v višini 148 evrov mesečno, medtem ko podobna dela sicer tako ali tako opravljajo v sklopu njihovih zaposlitev v javnih zavodih.

ZZZS: Gre za program, ki ga ne izvaja noben drug izvajalec Če so se v Zavodu za zdravstveno zavarovanje Slovenije v preteklosti vedno kritično odzivali na zdravnike dvoživke, zdaj podoben status dovoljujejo izbranim farmacevtom, pišejo v časniku. Na zavodu se jim zdi primerjava neustrezna in neprimerna. Kot navajajo, "s farmacevti svetovalci neposredno sklepajo podjemne pogodbe za program, ki ga ne izvaja noben drug izvajalec zdravstvenih storitev".

Kot dodajajo, gre pri tako imenovanih zdravnikih dvoživkah za program, ki ga zdravnik izvaja v javnem zavodu in nato isti program izvaja še na primer kot samostojni podjetnik v lastni zasebni ambulanti ali pri drugem zasebniku.

V časniku se medtem še sprašujejo, kaj so farmacevti v lekarnah in bolnišnicah počeli do zdaj, če ne tudi tega, da so posebno pozornost in nasvete namenjali ljudem, ki so k njim prišli po zdravila na recept. Ob tem izpostavljajo začudenje številnih lekarnarjev, ki k sodelovanju v omenjenem projektu sploh niso bili povabljeni.

Ne spreglejte