Nazaj na Siol.net

TELEKOM SLOVENIJE

Petek,
19. 7. 2013,
18.45

Osveženo pred

8 let, 8 mesecev

Termometer prikazuje, kako vroč je članek.

Termometer prikaže, kako vroč je članek.

Thermometer Blue Green 3

Natisni članek

Natisni članek

Petek, 19. 7. 2013, 18.45

8 let, 8 mesecev

Danes v Danes: Kaj sploh znamo ponuditi turistom?

Termometer prikazuje, kako vroč je članek.

Termometer prikaže, kako vroč je članek.

Thermometer Blue Green 3
V informativni oddaji Danes med drugim o požaru v Mariboru, o turistični ponudbi pri nas in o iznajdljivosti v turizmu ter o obljubah zdravstvenega ministra Tomaža Gantarja glede lekarniškega zakona.

Strahovit požar je danes okoli 13:00 izbruhnil v podjetju Surovina na Teznem. Čeprav so gasilci okoli 16:00 ure požar uspeli omejiti, pa se bodo z ognjem očitno trudili še nekaj ur. V objektu je bil v balah in razsutem stanju deponiran odpadni PVC material in kovine, gasilcem pa so delo dodatno oteževale fotovoltaične celice na strehi objekta. Pri gašenju se se po do sedaj znanih podatkih poškodovali kar trije gasilci.

Dolge kolone na slovenskih avtocestah pričajo, da se bliža vrhunec turistične sezone. Toda žal velik del te pločevine Slovenijo le prečka. Toda vprašanje je, kaj tistim, ki ostajajo, sploh znamo ponuditi. Turistična ponudba se bolj ali manj vrti okoli hotelov: od animacijskega programa za stare in mlade do kulinaričnega razvajanja. Tako domači in tuji turisti na enem mestu dobijo vse. Lokalni gostinci pa so ob tem zaskrbljeni, saj turisti ostajajo v hotelih. Nekoliko oddaljene gostilne namreč ostajajo prazne.

V turizmu torej še kako velja iznajdljivost, kako ponuditi več, bolje in drugače. In prav na takšen način iznajdljivi so na Krvavcu, kjer lahko v gondoli odslej celo povečerjate. Večerja na zajli je res drugačna od vsake še tako odlične postrežbe v dolini, tudi zato, ker ne gre samo za nenavadno lokacijo, ampak za pravo gurmansko pojedino. Brbončice ne bodo razočarane, saj v gondoli postrežejo mojstri iz Hiše Jezeršek in gostilne Pri Krištofu.

Zdravstveni minister Tomaž Gantar je z lekarniškem zakonom še sredi zime napovedoval, kako bo pretrgal z zaslužkarstvom na račun zdravil in kako bodo zdravila za vse poslej po enaki ceni. A od vsega tega še vedno ne duha ne sluha in nekomu takšno stanje še kako koristi.

Čeprav neprestano poslušamo politike, da so otroci naša prihodnost, pa država hkrati ni posebej naklonjena številčnejšim družinam. Velike družine tudi bolj kot drugi občutijo breme krize, saj izguba službe enega od staršev lahko resno ogrozi družinske finance. Situacija bi bila zagotovo še precej bolj kritična, če ne bi obstajale dobrodelne organizacije, ki tem ljudem pomagajo. Ena izmed njih je Anin sklad, ki so ga leta 1998 ustanovili redovniki in redovnice in ki danes povezuje in skrbi za kar 350 družin, oziroma 2000 otrok.

Ne spreglejte