Nedelja, 3. 2. 2013, 14.00
9 let
Avtobusna postaja Maribor čaka na boljše čase

V upravljanje jo je pred več kot enim letom prevzela družba Marprom, kjer pravijo, da se je njena podoba in ugled zdaj izboljšal, je pa seveda možnih še veliko izboljšav.
"Glede na sodobne trende, v katerih se vse manj uporablja medkrajevni in mednarodni avtobusni promet in vse bolj osebna vozila, pa tudi letalski prevozi, se je število potnikov na avtobusni postaji zmanjšalo, s tem pa tudi število potencialnih kupcev v trgovinah in gostov v lokalih," so za STA pojasnili v javnem podjetju Marprom, ki ga je junija 2011 za upravljanje javnega avtobusnega prometa ustanovila mariborska občina.
Dodajajo, da so avtobusno postajo temeljito očistili ter uredili napise in potrebne označbe. Prenovile so se vse klopi v pokritem delu postaje, opravljena so bila slikopleskarska dela, obnovili so čakalnico in stranišče. Po novem so čistilci prisotni ves čas obratovanja postaje, uredil se je popoln video nadzor ter prisotnost zaposlenih od 5. ure zjutraj do polnoči.
"Danes je avtobusna postaja v Mariboru mnogo bolj prijazna in daje mnogo večji občutek varnosti kot v preteklosti, kar nam potrjujejo lastniki oziroma najemniki lokalov in kar nenazadnje opazimo tudi sami, saj se potniki ponovno zbirajo na njej," so prepričani v Marpromu.
S prenovo in povečanjem voznega parka mestnega potniškega prometa bi radi avtobusno postajo še bolj vključili v mestni potniški promet. Prav tako skušajo z mednarodnimi prevozniki doseči, da v svoje vozne rede vključijo tudi Maribor.
Marprom se širi tudi v medkrajevni promet, zlasti v okoliške občine in večja mesta (Zagreb, Pulj, Zadar, Gradec). "Stavimo pa tudi na vse večjo ekološko osveščenost ljudi in s tem tudi na večjo uporabo avtobusnih prevozov."
Leta 1989 zgrajeno poslopje avtobusne postaje sta zasnovala arhitekta Borut Pečenko in Ivo Goropevšek.