Nazaj na Siol.net

TELEKOM SLOVENIJE

Sreda,
10. 8. 2011,
7.20

Osveženo pred

9 let

Termometer prikazuje, kako vroč je članek.

Termometer prikaže, kako vroč je članek.

Thermometer Blue 2

Natisni članek

Natisni članek

Sreda, 10. 8. 2011, 7.20

9 let

"Alternativa je torej ropanje"

Termometer prikazuje, kako vroč je članek.

Termometer prikaže, kako vroč je članek.

Thermometer Blue 2
Pod novicami na portalu siol.net se nabere na stotine bolj ali manj tehtnih komentarjev bralcev. Izbrali smo nekaj takšnih, ki so pritegnili našo pozornost.

Val nasilnih izgredov in plenjenja, ki je ponoči še naprej divjal po londonskih ulicah, se je razširil še na Birmingham, Bristol in Liverpool.

tomas (9. 8. 2011 08:37:46) nasilje rodi le nasilje. Toda videti je, da je ljudjem počasi počil film. Britanski bankirji (in še kdo drug) si kljub krizi izplačujejo nerazumne nagrade, marginalci pa živijo v bedi. Tudi pri nas je enako, le da smo bolj pohlevni.

ninja (9. 8. 2011 09:24:32) A ste pametnjakoviči!! Alternativa je torej ropanje, požiganje druge imovine. Tistega česar si sam ne morem ustvariti ukradem drugemu, ki ima več kot jaz. Preskok v naslednjo fazo - ubijanje drugačnih in posiljevanje pa lahko že gledamo v Afriki.

testniprimerek (9. 8. 2011 10:02:58) Ce torej sledimo logiki zahodnega sveta, ki jo je uporabil v Libiji, je treba v London poslati NATO sile in pomagati ljudstvu na ulicah, da se bo lazje postavila po robu nasilnim oblastem. Izvajat je pa treba tudi letalske napade na centre moci trenutne oblasti v drzavi. Samo spet se pojavi tisti "ampak" in pa delanje razlik. Najverjetneje mediji v tem primeru ne bodo govorili o tem, da se je "celotna populacija obrnila proti oblastem" kot so to storili v Libiji, Egiptu...

Slovensko umetnostnozgodovinsko društvo je začasnega ministra za kulturo Boštjana Žekša dvakrat pozvalo, naj znova razmisli o pravilnosti odločitve prejšnje ministrice Majde Širca glede rušenja Kolizeja.

Georges (8. 8. 2011 22:08:31) Ta Kolizej je res kulturno-umetniško-zgodovinska sramota! Smola je edino, da ga nimajo na Japonskem, da bi ga mimogrede odplaknil kak tsunami in še te kvazikulturovarstvenike zraven. Če ga pa že hočejo imet, naj ga kupijo in vzdržujejo. Pa za to naj poskrbijo, da se komu spet ne sesede na glavo! Par starih omar, ki tudi ame ne stojijo več pokonci, in zgodovinsko pomemben bojler jim pa še jaz lahko odstopim in to čisto zastonj in s prevozom vred, da ne obremenjujemo države še s tem.

Čokolino (9. 8. 2011 05:16:11) Naj "strokovnjaki" ocenijo, koliko bi stala popolna obnova objakta; nato pa vzdržavanje in uporaba, za kar naj bi bil objekt namenjen. Če se ne motim, je bil Kolizej prvotno konjišnica ali nekaj podobnega... Potem, ko bodo vse to ugotovili, pa naj vsi nasprotniki rušitve financirajo stroške, ki bi nastali. Če bi prenovljen objekt prinašal dobiček, se denar postopoma vrača, ali spremeni v lastniške deleže; če pa ne pa naj naprej propada. Lahko pa se enostavno pouši, pa bo v LJ ena opdrtija manj.

ordner (9. 8. 2011 06:43:58) Pred leti Zavod za kulturno dediščino MB, v Lendavskih goricah ni dovolil porušitev dotrajanih vinogradniških hiš iz blata, ker da naj bi jih kot kulturno dediščino za svoj denar ohranjali lastniki sami. Po nekaj letih so se "blatnjage" porušile same - problem rešen.

Ne spreglejte