Nazaj na Siol.net

TELEKOM SLOVENIJE

Torek,
6. 5. 2014,
12.03

Osveženo pred

7 let, 9 mesecev

Termometer prikazuje, kako vroč je članek.

Termometer prikaže, kako vroč je članek.

Thermometer Blue Green 4

Natisni članek

Natisni članek

privatizacija

Torek, 6. 5. 2014, 12.03

7 let, 9 mesecev

Nemška veleposlanica: Če ne bo privatizacije, ne bo rasti

Termometer prikazuje, kako vroč je članek.

Termometer prikaže, kako vroč je članek.

Thermometer Blue Green 4
Politična kriza v Sloveniji še ni zamajala zaupanja Nemčije v postopek privatizacije v Sloveniji. "Še vedno zaupam v proces privatizacije," pravi nemška veleposlanica v Sloveniji Anna Elisabeth Prinz.

"Obstajajo resnično dobra nemška podjetja, ki so lahko porok rasti ne le za državo, v kateri delujejo, ampak za celotno regijo," je ob robu poslovnega zajtrka Ameriške gospodarske zbornice (AmCham) v Sloveniji poudarila nemška veleposlanica.

Sodelovanje dobrega nemškega podjetja z dobrim slovenskim bo pritegnilo tudi druge in spodbudilo raziskave v smeri razvoja novih proizvodov, meni Prinzeva. "Prepričana sem, da se bo to zgodilo," je povedala.

Veleposlanica meni, da je zdaj najpomembneje, da se hitro sprejme končne odločitve o sklenitvi poslov. "Če ne bo odločitve, ne bo rasti in se ne bomo znebili dolgov," je opozorila.

Nemčija še zaupa v proces privatizacije Prinzeva za zdaj ne vidi razloga, da bi politična kriza, ki pretresa Slovenijo, zamajala zaupanje v proces privatizacije. "Še vedno zaupam v proces privatizacije, saj ta poteka, kot je predvideno. Proces se bo iztiril v trenutku, ko končna odločitev ne bo sprejeta," je poudarila. Če se bo to zgodilo, nemška podjetja ne bodo več prišla v Slovenijo, saj bo njihovo zaupanje prevečkrat izdano, je še opozorila.

Nemška podjetja se v postopku privatizacije v Sloveniji med drugim zanimajo za investicije na področju telekomunikacij, infrastrukture in zavarovalništva. Pred slabima dvema tednoma se je iztekel rok za oddajo izjav o interesu za morebitni nakup skoraj tričetrtinskega deleža v Telekomu Slovenije, za katerega se neuradno zanima tudi nemški Deutsche Telekom.

Ne spreglejte