Sreda, 4. 1. 2012, 17.48
8 let, 5 mesecev
Laško VZMD omogočilo vpogled v pogodbo za Mercator

Strokovni sodelavci združenja bodo pogodbo v prihodnjih dneh preučili in izoblikovali stališča, ki ji bo združenje zastopalo na skupščini pivovarne 30. januarja.
Delničarji Pivovarne Laško se bodo na skupščini konec meseca namreč seznanili s kupoprodajno pogodbo in odločali o prodaji deleža v Mercatorju hrvaški družbi Agrokor. Družbe iz skupine Pivovarna Laško (Pivovarna Laško, Pivovarna Union in Radenska) so lastnice 23,34 odstotka te največje slovenske trgovske družbe in med prodajalci skupaj 52,10-odstotnega deleža Mercatorja.
Nadzorni svet Pivovarne Laško nadaljnje korake pri prodaji deleža v Mercatorju podpira in bo skupaj z upravo delničarjem na skupščini predlagal, naj s tem soglašajo.
Za preobrat v zgodbi je konec minulega leta poskrbel Mercator, ki je objavil namero za prevzem Pivovarne Laško in s tem pivovarni v času trajanja prevzemnih postopkov onemogočil, da brez soglasja delničarjev prosto razpolaga z delnicami Mercatorja.