Nazaj na Siol.net

TELEKOM SLOVENIJE

Torek,
19. 7. 2011,
10.05

Osveženo pred

8 let, 4 mesece

Termometer prikazuje, kako vroč je članek.

Termometer prikaže, kako vroč je članek.

Thermometer Blue Green 4

Natisni članek

Natisni članek

Torek, 19. 7. 2011, 10.05

8 let, 4 mesece

Kljub nižjim cenam veliko nepremičnin praznih

Termometer prikazuje, kako vroč je članek.

Termometer prikaže, kako vroč je članek.

Thermometer Blue Green 4
Cene najemnin so po zadnjih podatkih za tretjino nižje, kot so bile decembra 2008, pred izbruhom gospodarske krize, pišejo Finance.

Ker je veliko nepremičnin praznih, stečaji pa se nadaljujejo, napovedujejo, da bodo cene še padale. Poznavalci predvsem menijo, da bodo nižje predvsem najemnine poslovnih prostorov. Te so od leta 2008 nižje za 10 do 15 odstotkov. Čeprav so v časopisih oglaševane višje najemnine, so lastniki prilagodljivi. Prostor z dobro lokacijo in kakovostno gradnjo v Ljubljani stane od 16 do 20 evrov za kvadratni meter.

Cene bodo še nižje

Na obrobju Ljubljane so cene najema za večje prostore od 11 evrov za kvadratni meter dalje. Ponudba prostorov je dosti večja od povpraševanja, zato bodo cene zagotovo še padale.

Če se bo oblikoval državni najemniški sklad stanovanj, lahko pride do večjega pritiska na najemnine. Sicer pa nižje najemnine pomenijo tudi še cenejše nepremičnine in srednjeročno slabše donose vlagateljem. Izjema bi lahko bile le gozdne površine.

Prazne nepremičnine Nekateri lastniki ne želijo spustiti najemnin pod določeno ceno, saj želijo z najemnino pokriti stroške financiranja, zato številne nepremičnine ostajajo prazne.

Poslovna stavba Hypo Leasinga na Dunajski cesti ob ljubljanski obvoznici je že dve leti prazna. Takrat jo je Hypo zasegel Vegradu, a mu večjega dela prostorov ni uspelo oddati. Najemnina je ves čas ista: 16 evrov za kvadratni meter na mesec.

Ne spreglejte