Torek, 6. 8. 2013, 19.59
7 let, 9 mesecev
Hribar Milič: Dovolj je resolucij na papirju, treba je delovati
"Velik del slovenskega gospodarstva, predvsem izvoznega, je še vitalen," je opozoril in dodal, da so analize, da ne bi bilo treba radikalno omejiti porabe, iluzorne.
Samo Hribar Milič je poudaril, da je slovensko gospodarstvo v zadnjih štirih letih izgubilo 90.000 delovnih mest, vlada pa gospodarstvo vseeno dodano obremenjuje z davki in dajatvami. "Imamo 26 milijard evrov izvoza, vendar ga je vsak mesec manj. Trenutna ekonomska politika te države ne pelje v pravo smer, ne daje rezultatov. Nujne so reforme. Brez varčevanja Slovenija nima realne možnosti, da se potegne iz te situacije," meni Hribar Milič.
"Z vlado bomo imeli odprt in malo ostrejši dialog. Nimamo več časa, da ukrepe le pripravljamo, septembra moramo z nekaterimi ukrepi že začeti," je še poudaril Hribar Milič.
Prepričan je, da ima politika ima odločujočo vlogo pri nadzornih svetih in v številnih podjetjih. "Moramo depolitizirati sistem gospodarstva in upravljanja v gospodarstvu po kriterijih OECD. Tudi ob tej vladi se politično kadruje, se menja kar počez," je še dejal.
Podjetnica Cvetka Tinauer je izpostavila, da v Sloveniji ni le gospodarska kriza, pač pa, da imamo krizo moralnega hazarda. Prepričana je, da gre izvoznikom najbolje prav zato, ker izvažajo v države, kjer je red, kjer vlada pravna država. Predlaga, da javni sektor, in banke dobijo svojega "tožilca Kozino". Dokler ne bomo počistili v državni upravi, ne verjame v uspešnost ukrepa sprostitve bančnega krča.
Na tribuni je bilo tudi slišati, da država ne zna pobrati davkov, ki ji ležijo pred nogami. Opozorili so, da bi lahko z malimi koraki z že zgrajeno turistično infrastrukturo v turizmu kmalu zaposlili 10.000 ljudi.