Tri petine svoje prodaje Garmin ustvari na cestnih navigacijskih napravah; tem bodo izboljšali vmesnik, a obenem želijo okrepiti delež ročnih in športnih ter navtičnih naprav GPS.
"Prodaja se je zmanjšala, a svoj tržni delež v Sloveniji smo ohranili," je lansko poslovno leto povzel prvi mož slovenskega Garmina Jure Mohorič. V lanskem letu je šenčursko podjetje Geoset, ki je do takrat poslovalo kot samostojno podjetje in skrbelo za uvoz, prodajo in servisiranje večine Garminovih naprav v Sloveniji, postalo hčerinska družba podjetja Garmin. "Smo edini v regiji, ki smo zdaj hčerinsko podjetje matične korporacije, in v tem vidim veliko priložnost, da uveljavimo novosti, ki so bile pred tem videti neizvedljive ali vsaj težje izvedljive." V mislih je imel predvsem jezikovno specifične funkcije sintetiziranja govora ter kakovost in zanesljivost prometnih informacij za slovenske ceste.
Poudarek na preglednem in uporabnem prikazu
V slovenski hčeri Garmina navajajo, da je pri nas več kot 190 tisoč uporabnikov njihovih naprav. Pri cestnih napravah bodo v letu 2013 predvsem okrepili in izboljšali uporabniški vmesnik ter ponudbo razširili z napravami, katerih velikost bo sedem palcev (17,8 centimetra). Poleg preglednejšega prikaza informacij o poti in točk na njem bodo obcestni znaki prikazani realno, kar bo skupaj z natančnejšimi slikovnimi napotki za razvrščanje v bolj zapletenih križiščih in na avtocestnih odcepih (Active Lane Guidance) pripomoglo k prijaznejšemu vodenju uporabnika do cilja.
Pri napravah iz višjega razreda bo dosedanje nosilce "prisesalnike" zamenjal aktivni magnetni nosilec, vsem uporabnikom pa bo na voljo novo orodje Garmin express, ki obljublja preprostejše programske in kartografske nadgradnje, namestitve dodatnih vsebin, kot so ikone vozil in glasovi, in varnostno kopiranje.
Rekreacija in šport vedno bolj družabna
Uporabniki Garminovih športnih GPS-naprav se bodo še naprej povezovali prek portala Garmin Connect, ki govori tudi slovensko. Po vsem svetu ta portal obiskuje in soustvarja že dobra poltretja milijarda uporabnikov, ki so nanj naložili svoje pohodniške, tekaške in kolesarske športne in rekreativne poti v dolžini več kot tri milijarde kilometrov. Podatki so tako prek spleta vsem članom na voljo za analizo, primerjavo in izmenjavo, tudi prek družabnih omrežij. Za lažjo dostopnost podatkov na terenu in sprotno spremljanje dejavnosti pa so razvili brezplačno aplikacijo Garmin Connect Mobile – na voljo je za operacijska sistema Android in iOS. Povezljivost z družabnimi omrežji in drugimi napravami je trend, ki mu bodo sledile tudi Garminove športne GPS-ure za tekače.
Serija ročnih GPS-naprav za pohodništvo je bogatejša za model Oregon 600/650, ki se med drugim ponaša s triosnim kompasom, barometričnim višinomerom in povezavo Bluetooth. Golfistom je na kožo pisana ura Approach S2, ki vsebuje podatke o 30 tisoč golfigriščih z vsega sveta, novosti pa napovedujejo tudi pri napravah za lociranje in lov rib ter navtično navigacijo.