Petek, 15. 2. 2008, 21.00
10 let, 2 meseca
Dva telefona za vsakogar?
Na enega pomembnih je opozoril predsednik podjetja Real Networks. Meni, da pri vsej raznovrstnosti in številu mobilnikov, ki so na voljo uporabnikom, še vedno ni takega, ki bi opravljal vse funkcije, ki si jih uporabniki želijo. Posledica naj bi bila opazna predvsem pri tem, da bo vse večje število uporabnikov uporabljalo dva aparata. To pomeni, da se mobilna penetracija ne bo ustavila na 100 odstotkih, temveč se bo morda celo podvojila. Največja težava na strani uporabnikov je v tem, da noben aparat ne opravlja vseh funkcij na tak način kot bi si želeli, zato brezkompromisen izbor ene same napravice, vsaj za zdaj, še ni mogoč. Torej - v kolikor ste mislili, da sta dva mobilca zgolj modna muha, ste napačno ocenili zahtevnost uporabnikov. Čakamo na iPhone 2.0.