Nazaj na Siol.net

TELEKOM SLOVENIJE

Petek,
5. 8. 2011,
13.32

Osveženo pred

9 let

Termometer prikazuje, kako vroč je članek.

Termometer prikaže, kako vroč je članek.

Thermometer Blue 2

Natisni članek

Natisni članek

Petek, 5. 8. 2011, 13.32

9 let

Če mi pošlješ mail v torek, ga ne bom prebral!

Termometer prikazuje, kako vroč je članek.

Termometer prikaže, kako vroč je članek.

Thermometer Blue 2
Elektronsko pošto, ki smo jo poslali v nedeljo, bo prejemnik skoraj zagotovo odprl, na odpiranje pa bodo vplivali ura oziroma dan prebiranja, število znakov v predmetu in obdobje v letu.

Najbolj priljubljen čas za prebiranje elektronskih sporočil je med 7. in 10. uro zjutraj. Stopnja odpiranja elektronske pošte (unique open rate) se je ob koncu lanskega leta zmanjšala za 0,2 odstotka, in sicer na račun velike količine elektronskih sporočil, naraščanja uporabnikov pametnih telefonov, izčrpanosti seznama prejemnikov in blokiranja slik. Ta se sicer že od leta 2007 vztrajno niža.

Najraje pišemo kratke naslove Krajši naslovi v elektronskih sporočilih so prevladovali nad daljšimi, je ugotovilo podjetje MailerMailer, katerega raziskava temelji na študiji 977 milijonov poslanih elektronskih sporočil med 1. januarjem in 31. decembrom 2010. Štirinajst odstotkov pošiljateljev je bilo bolj navdušenih nad naslovi, dolgimi od 4 do 15 znakov, manj kot deset odstotkov pa je bilo tistih, ki se odločajo za naslove, daljše od 51 znakov.

Po poldnevu se nam ne da brati pošte Elektronsko pošto, ki so nam jo poslali ponoči med 1. in 5. uro zjutraj ter takoj po opravljanjem delovniku, še posebej med 18. in 19. uro, bomo prebrali v večjem odstotku kot druga. Najpogosteje sicer preverjamo elektronski poštni nabiralnik med 7. in 10. uro zjutraj, po poldnevu pa odstotek začne počasi upadati.

Najmanj prebiramo pošto ob sobotah V letu 2010 je dosegla najvišjo povprečno stopnjo odpiranja in klikov tista elektronska pošta, ki smo jo poslali v nedeljo, medtem ko ima najnižjo stopnjo tista, ki smo jo poslali v torek, sredo in četrtek. Tudi obdobje v letu pomembno vpliva na stopnjo odpiranja elektronske pošte, in sicer je ta nižja v drugi polovica leta. Dan, ko pošljemo najmanj elektronske pošte, je sobota.

Ne spreglejte