Nazaj na Siol.net

TELEKOM SLOVENIJE

Ponedeljek,
17. 12. 2012,
11.54

Osveženo pred

8 let, 8 mesecev

Termometer prikazuje, kako vroč je članek.

Termometer prikaže, kako vroč je članek.

Thermometer Blue 1

Natisni članek

Natisni članek

Ponedeljek, 17. 12. 2012, 11.54

8 let, 8 mesecev

Patria: branje listinskih dokazov

Termometer prikazuje, kako vroč je članek.

Termometer prikaže, kako vroč je članek.

Thermometer Blue 1
Na nadaljevanju sojenja v zadevi Patria danes prebirajo listinske dokaze. Tokrat je od petih obdolžencev na zatožni klopi le Ivan Črnkovič.

Na današnjem sojenju v zadevi Patria predsednica senata Barbara Klajnšek prebira listinske dokaze, po naših informacijah pa bi se lahko dokazovanje – če seveda zagovorniki obdolženih ne bodo predlagali kakšnih novih dokazov – počasi sklenilo. Današnje glavne obravnave se je udeležil le Ivan Črnkovič, medtem ko so se drugi opravičili. Franci Matoz je tako zaradi nujnih in neodložljivih sestankov zaradi seje vlade opravičil Janeza Janšo, zaradi zdravstvenih težav se sojenja že nekaj časa ne udeležuje Walter Wolf, Anton Krkovič na sodišče prihaja občasno, se je pa za danes opravičil Jože Zagožen, ki se je obravnav od vseh obdolženih najbolj redno udeleževal.

Zagožen pristal v bolnišnici Kot je pojasnil njegov zagovornik Boris Marčič, ga je izdalo zdravje. Zagožen je bil pretekli teden hospitaliziran, za konec tedna odpuščen v domačo oskrbo, a je danes spet v bolnišnici. "Tega, ali bo prišel domov ali ostal na zdravljenju, še ne vem," je povedal njegov odvetnik.

Petega septembra je minilo natančno leto dni, odkar se je afera Patra preselila v sodno dvorano. Obramba že od vsega začetka zahteva izločitev dokazov, ki so bili pridobljeni tako na Finskem kot v Avstriji, saj naj bi bili dokazi tam zbrani nezakonito, ker niso bili zbrani v skladu s slovensko zakonodajo oziroma ustavo. Obramba trdi, da je bil v Avstriji pregled strežnikov in računalnikov posameznikov opravljen le z dovoljenjem tožilstva, na Finskem so bile hišne preiskave opravljene samo z odobritvijo policije, v Sloveniji pa je za vse navedene preiskave potrebna odobritev sodišča. Prav tako naj bi bili ti dokazi pridobljeni s kršitvijo človekovih pravic in temeljnih svoboščin, saj po navedbah obrambe na Finskem preiskovalci prič med zaslišanji niso obveščali o pravici do molka.

Ne spreglejte