Nazaj na Siol.net

TELEKOM SLOVENIJE

Ponedeljek,
22. 6. 2015,
12.03

Osveženo pred

8 let, 8 mesecev

Termometer prikazuje, kako vroč je članek.

Termometer prikaže, kako vroč je članek.

Thermometer Blue 1

Natisni članek

Natisni članek

Ponedeljek, 22. 6. 2015, 12.03

8 let, 8 mesecev

Igor Bavčar ostaja na prostosti

Termometer prikazuje, kako vroč je članek.

Termometer prikaže, kako vroč je članek.

Thermometer Blue 1
Vrhovno sodišče je odrešilo Igorja Bavčarja po vseh točkah obtožnice, kazen odložena, vse podrobnosti niso znane, je na Twitterju objavil Bojan Požar.

Informacijo o tem, da naj bi vrhovno sodišče Bavčarju odložilo prestajanje kazni, preverjamo pri sodišču in Bavčarjevem odvetniku Marku Bošnjaku, odgovore še pričakujemo. Ta je medtem za STA potrdil, da je prejel sklep vrhovnega sodišča o začasnem zadržanju sodbe Bavčarju v zadevi Istrabenz.

Vrhovno sodišče o zahtevi za varstvo zakonitosti v teh dneh? Glede na to, da je prejšnji četrtek zapor na Dobu po sklepu vrhovnega sodišča zapustil nekdanji Istrabenzov svetovalec Kristijan Sušinski, ki je bil poleg nekdanjega prvega moža Istrabenza Bavčarja, nekdanjega prvega moža Pivovarne Laško Boška Šrota ter Nastje Sušinskega, nekdanjega lastnika Microtrusta, soobsojen v zadevi Istrabenz, lahko sklepamo, da je vrhovno sodišče za vse obsojene, tudi Bavčarja, presodilo o zahtevi za varstvo zakonitosti, ki so jo obsojeni vložili po pravnomočni kazni.

Začasna odredba je tako po vsej verjetnosti posledica odločitve o zahtevi za varstvo zakonitosti, ki so jo na vrhovnem sodišču že sprejeli, niso pa je še posredovali strankam v postopku. Vrhovno sodišče ima namreč dve možnosti: sodbi okrožnega in višjega sodišča lahko razveljavi in vrne v ponovno presojo okrožnemu sodišču, lahko pa obsojence spozna za nedolžne in jim izreče tudi oprostilne sodbe.

Vrhovno sodišče sicer v zahtevi za varstvo zakonitosti presoja, ali so bile med sojenjem storjene procesne napake, in se ne opredeljuje do vsebine kaznivega dejanja.

Odvetnica Sušinskega: Pričakujem skorajšnjo odločitev sodišča Skorajšnjo odločitev o zahtevi za varstvo zakonitosti v zadevi Istrabenz pričakuje tudi zagovornica Sušinskega Varja Holec, ki pravi, da sama ne pozna razlogov, zakaj se je njena stranka prejšnji četrtek znašla na prostosti.

"V sklepu vrhovnega sodišča je samo stavek, da se Sušinskemu prekine prestajanje zaporne kazni do končne odločitve," je zatrdila Holčeva, da z vrhovnega sodišča še ni prejela odgovora na zahtevo za varstvo zakonitosti.

Kristijan Sušinski in Bavčar zunaj, Šrot in Nastja Sušinski še za zapahi Kazniva dejanja v zadevi Istrabenz so se zgodila leta 2007 ob preprodaji 7,3-odstotnega deleža Istrabenza, ki ga je Pivovarna Laško prodala naprej hčerinski družbi Plinfin za 23 milijonov evrov. Pivovarna je nato Plinfin za vsega 7.500 evrov prodala Sportini, ta pa oktobra 2007 za 24,9 milijona evrov Microtrustu v lasti Nastje Sušinskega.

Istega dne je Microtrust Istrabenzov paket prodal Pom-Investu za 49,2 milijona evrov in tako svoj račun obogatil za več kot 24 milijonov evrov. Kristjan Sušinski je bil obsojen na tri leta zapora, Nastja Sušinski na tri leta in devet mesecev, Šrot na pet let in deset mesecev, Bavčar pa na sedem let za zapahi. Vsi razen Bavčarja, ki je znova zaprosil za odlog prestajanja zaporne kazni, so kazen začeli prestajati lani jeseni.

Naj spomnimo, da je iz zapora na podoben način lani odkorakal tudi nekdanji prvi mož Merkurja Bine Kordež.

Ne spreglejte