Nazaj na Siol.net

TELEKOM SLOVENIJE

Ponedeljek,
22. 6. 2015,
16.13

Osveženo pred

8 let, 8 mesecev

Termometer prikazuje, kako vroč je članek.

Termometer prikaže, kako vroč je članek.

Thermometer Blue Green 3

Natisni članek

Natisni članek

Ponedeljek, 22. 6. 2015, 16.13

8 let, 8 mesecev

Bo Igor Bavčar dobil nazaj zasežene tri milijone evrov?

Termometer prikazuje, kako vroč je članek.

Termometer prikaže, kako vroč je članek.

Thermometer Blue Green 3
Če bo vrhovno sodišče v odgovoru na zahtevo za varstvo zakonitosti v zadevi Istrabenz Igorja Bavčarja oprostilo obtožb, bo dobil nazaj tudi za okoli tri milijone evrov zaseženega denarja.

Iz odvetniške družbe Čeferin so potrdili informacijo, da so prejeli sklep o začasnem odlogu prestajanja zaporne kazni za Igorja Bavčarja, ki je bil zaradi zlorabe položaja v zadevi Istrabenz pravnomočno obsojen na sedem let zapora. Da so prejšnji teden izdali dve odločbi, ki se nanašata na prekinitev oziroma odlog prestajanja zaporne kazni, so potrdili tudi na vrhovnem sodišču. "18. junija je vrhovno sodišče na podlagi četrtega odstavka 423. člena Zakona o kazenskem postopku glede na vsebino zahteve za varstvo zakonitosti s sklepom odredilo, da se Kristijanu Sušinskemu izvršitev izrečene kazni prekine, izvršitev zaporne kazni v primeru Igorja Bavčarja pa odloži," je zapisal Gregor Strojin. Dodal je, da bo sodišče v zadevi končno vsebinsko odločitev še izdalo, vendar pa njene vsebine ali pa časovne dinamike nadaljnjega postopka za zdaj ne more napovedati. Ponovitev sojenja ali oprostilna sodba? Bavčarjevi zagovorniki zdaj pričakujejo, da bo odločitev o zahtevi za varstvo zakonitosti prišla kmalu. Vrhovno sodišče je glede na začasni odlog prestajanja kazni po vsej verjetnosti presodilo Bavčarju v prid. V Bavčarjevem primeru sta možnosti dve: ali bo vrhovno sodišče zadevo vrnilo v ponovno sojenje (lahko na prvo ali drugo stopnjo oziroma na okrožno ali višje sodišče, op. a.) na nižjo instanco ali bo pa izreklo oprostilno sodbo. Ti dve možnosti se poleg Bavčarju nasmihata tudi njegovemu soobsojenemu, nekdanjemu Istrabenzovemu svetovalcu Kristijanu Sušinskemu, medtem ko za zdaj za zapahi ostajata nekdanji prvi pivovar Boško Šrot in nekdanji lastnik družbe Microtrust Nastja Sušinski. Po sodbi bi moral državi plačati 21 milijonov evrov Če Bavčarja spoznajo za nedolžnega, si lahko obeta tudi vračilo okoli treh milijonov evrov, kolikor so mu jih zaradi obtožb po pravnomočni sodbi zasegli. Bavčar je bil namreč pravnomočno obsojen tudi na plačilo 21 milijonov evrov, za kolikor naj bi si pridobil domnevno nezakonitega premoženja.

Državno pravobranilstvo je tako konec lanskega leta začelo postopek zasega Bavčarjevega premoženja, je lani poročal Dnevnik. Pristojnim sodiščem naj bi posredovalo zahtevo za prepis lastništva Bavčarjevih nepremičnin na državo. Šlo naj bi za parcele v Starem trgu pri Ložu, vrednost katerih pa naj ne bi presegla 43 tisoč evrov. Kot nam je pojasnil Aleksander Čeferin, bi denar v primeru najugodnejše rešitve, torej oprostilne sodbe, lahko dobil nazaj že do sodnih počitnic, ki se začnejo 15. julija, najpozneje pa po koncu počitnic, torej v drugi polovici avgusta.

Ne spreglejte