Nepovezani poslanec in župan Destrnika Franc Pukšič je, da od leve vlade, kot je dejal, nimamo kaj pričakovati, razen v Ljubljani, ker gre za poplačilo politične podpore pred volitvami.
Pukšič delo vlade ne razume tudi zaradi tega, ker brezposelnost narašča, vsak dan ostane brez službe več sto ljudi in strokovnjaki napovedujejo, da se brezposelnost lahko poveča za več kot dvakrat. "Vlada pa se ukvarja z izbrisanimi, nezdružljivostjo funkcije župana in poslanca in govori o učinkovitosti ter pravočasnih ukrepih, ki se v praksi kažejo drugače," je dejal Pukšič.
Janševa vlada ni nagnala "kvazi" managerjev
Opozoril je, da tudi desnosredinska vlada Janeza Janše ni bila brez napak, pa tudi nekateri ministri niso opravili svojega dela, zato sedaj lahko slišimo in beremo o raznih Koletnikih, Marinških, Turkih itd. Po Pukšičevem mnenju Janševa vlada tudi ni nagnala "kvazi" managerjev, ki so že pred več kot desetimi leti dejali: "Danes mora biti človek vsega vajen, tako da tudi kalne vode mi niso tuje." Gre za izjavo Igorja Bavčarja, ki je po besedah Pukšiča res zašel v preveč kalne vode in lani uspel pridelati več kot 220 milijonov evrov izgube.
"Slovenija se bo še bolj neenakomerno razvijala"
Pukšič se sprašuje, kaj bo letos, ko ni javnih razpisov za prednostno usmeritev Regionalnih razvojnih programov, prav tako ni objavljen poziv za sofinanciranje projektov po zakonu o financiranju občin. Prepričan je, da se bo zato Slovenija v tem mandatu vlade še bolj neenakomerno razvijala. Za Pukšiča je zelo neodgovorno, da so poslanci sprejemali rebalans letošnjega proračuna, ki ga vladni poslanci niso mogli prehvaliti, kako dobro je pripravljen, in v isti sapi trdili, da bo v kratkem potreben ponovni rebalans proračuna.
"Kvazi" obiski ministrov na Ptuju so za Pukšiča prav smešni, strinja pa se s prometnim ministrom Patrickom Vlačičem, ki je ob obisku Ptuja povedal, da je to mesto na infrastrukturi v preteklosti veliko izgubilo.
Morali zmanjšati porabo v bruto domačem proizvodu
Za učinkovito spopadanje z recesijo bi po Pukšičevem mnenju vlada morala zmanjšati porabo v bruto domačem proizvodu, zmanjšati davke, vrniti likvidna sredstva podjetjem in zagotoviti naložbe v državno infrastrukturo. Ocenjuje tudi, da bi bilo nujno objaviti plače direktorjev v podjetjih, ki so v večinski lasti države, in sprejeti zakon o izvoru premoženja ter vse odstavljene direktorje in člane nadzornih svetov ovaditi pri organih pregona, managersko krajo stoletja pa podržaviti.
Pukšič se zavzema tudi za uvedbo stečajev in ne prisilnih poravnav. Po njegovem mnenju bi bilo tudi pametno, če bi vlada nekaj sredstev namenila za bančne garancije in poroštva lokalnim skupnostim, ki se vedno težje lotevajo investicij, še posebej investicij pri črpanju evropskih sredstev.