Nazaj na Siol.net

TELEKOM SLOVENIJE

Četrtek,
2. 4. 2009,
9.58

Osveženo pred

8 let, 9 mesecev

Termometer prikazuje, kako vroč je članek.

Termometer prikaže, kako vroč je članek.

Thermometer Blue Green 3

Natisni članek

Natisni članek

Četrtek, 2. 4. 2009, 9.58

8 let, 9 mesecev

Safari na severu Španije

Termometer prikazuje, kako vroč je članek.

Termometer prikaže, kako vroč je članek.

Thermometer Blue Green 3
Prve kilometre z novim chevyjem smo nabirali na skrajnem severu Španije, po pokrajini Kantabrija. Po okolici mesta Santander, pika na i je bil safari v narodnem parku Cabarceno.

Atlantski raj za deskarje

Občutki? Fenomenalni. Santander ni sredozemski, je atlantski. Praktično je vsaka plaža raj za deskarje. Okoliške ceste so precej ovinkaste, veliko je krajših vzponov in spustov.

Safari, a ne s terencem in ne sredi Afrike

Piko na i na testni vožnji je predstavljal naravni park Cabarcéno, z v zrak štrlečimi skalnimi gmotami. So naravnega izvora, a polepšane s človeško roko (no, s "štemarco", če smo natančni). Park je urejen v živalski vrt oziroma safari. Z avtom se namreč voziš med kletkami z eksotičnimi živalmi. Kletke seveda niso običajne, vsaka žival ima namreč prostora na pretek. Bi rekel, da se lahko vsaka žival prosto sprehaja po nekaj hektarjih, ne pa po nekaj kvadratnih metrih, kot v običajnih zoojih, na primer tudi v ljubljanskem. Časa je seveda primanjkovalo, zato so se v galeriji znašli le tigri, hijene, povodni konji, levi, medvedi, sloni, žirafe, kenguruji in gorila, izpustil sem vsaj še pol živalskih primerkov.

Altamira iz paleolitika

Pot nas je vodila tudi v menda zelo slikovito vasico Santillana (beri santijana), ki se mi osebno ni zdela nekaj, česar še ne bi videl. Stoji pa le dva kilometra stran od slovite jame Altamira, v kateri so na stropu okoli petnajst tisoč let stare slike (iz paleolitske dobe). Odprta je sicer samo replika jame, original pa je zaščiten s strani Unesca, vendar mi tudi "ponaredka" niso pustili slikati. Vsekakor ogled priporočam.

Ne spreglejte